IDBank-ը պարտատոմսերի հոբելյանական 10-րդ տրանշն է թողարկում
IDBank-ը հուլիսի 22-ին 5մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով պարտատոմսեր կթողարկի։ Պարտատոմսերի ժամկետայնությունը 2 տարի 3 ամիս է, արժեկտրոնային տարեկան եկամտրաբերությունը` 4,75%, արժեկտրոնը վճարվելու է եռամսյապարբերականությամբ։
Բանկի Ֆինանսական տնօրեն Արման Ասատրյանի խոսքով` այս թողարկումը 2020 թվականի առաջին, բայց ընդհանուր առմամբ IDBank-ի 10-րդ՝ հոբելյանական թողարկումն է, ընդ որում այն սպասված էր հաճախորդների կողմից․ «Պարտատոմսերն այսօր ամենապահանջված ու եկամտաբեր ֆինանսական գործիքներից են համարվում։ Դա պայմանավորված է ինչպես վերջերս տեղի ունեցած հարկային օրենսգրքում կատարված փոփոխություններով, այնպես էլ մեր հաճախորդների՝ Բանկի նկատմամբ  վստահությամբ», - ասել է Արման Ասատրյանը։
AMANLBB2AER1 տարբերակիչ ծածկագրով 2020 թվականի առաջին  թողարկման պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2020 թվականի հուլիսի 22-ից մինչև 2020թ.-ի հոկտեմբերի 20-ը ներառյալ, որից հետո ցուցակվելու են «Հայաստանի ֆոնդային բորսա»-ում և գնանշվելու են շուկա ստեղծողի (Marketmaker) կողմից։
Պարտատոմս ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ է լրացնել համապատասխան հայտը և ներկայացնել Բանկ։ Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարող եք գտնել այստեղ։
Անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից:
Պարտատոմսերի ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 1/291Ա որոշմամբ։ Ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին  և թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ  IDBank-ի պաշտոնական կայքում   www.idbank.am.

IDBank is issuing its 10th jubilee tranche of bonds
On 22nd of June, IDBank will issue bonds at the volume of USD 5 million. The maturity of the issue of bonds is 2 years and 3 months, the annual coupon interest rate is 4.75%, and coupons should be paid quarterly․
As Arman Asatryan, Financial director of the Bank said, it is the first issue in 2020, but in general it’s the 10th jubilee tranche, moreover, it was awaited by the customers: “The bonds are considered the most demanded and profitable financial tools. It is due to recent tax changes and our client’s trust in the Bank”, said Arman Asatryan.
The bonds of the first issue of 2020, circulated under the abbreviation AMANLBB2AER1, will be placed starting from July 22, 2020 till the October 20, 2020, after which the bonds will be listed in the “Armenian Stock Exchange” and will be quoted by the Marketmaker.
To get bonds it is necessary to fill in the form and present it to the Bank. You can get the detailed information about the bonds here.
The funds attracted by means of nominal bonds are considered to be guaranteed bank deposits and are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund of Armenia.
The Bond prospectus was registered by the CBA, resolution N 1/291A of the Chairman of the CBA. The electronic version of the prospectus and the final terms of issue are available on the official website of the Bank at www.idbank.am.