«Ավրորայի» համաշխարհային միջոցառումների մեկնարկը կտրվի Նյու Յորքում հոկտեմբերի 19-ին
«Երախտագիտությունն՝ ի գործ» շարքը կմեծարի անհայտ հերոսներին եւ կօգնի նախաձեռնությանն իրականացնել դրամահավաք՝ ընդլայնելու վերջինիս ազդեցությունն ու հասանելիությունը
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունն ուրախ է հայտարարել «Երախտագիտությունն՝ ի գործ» ճաշի եւ մի շարք այլ միջոցառումների մասին, որոնք նվիրված կլինեն նախաձեռնության հնգամյակին: Միջոցառումների շարքը կմեկնարկի հոկտեմբերի 19-ին Նյու Յորքի հանրային գրադարանից ուղիղ հեռարձակմամբ՝ տեղի ժամանակով 19:00-ին: Այն կանցկացվի մի քաղաքում, որտեղ 2015 թ. Flagship Pioneering ընկերության հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Նուբար Աֆեյանը, Նյու Յորքի Կարնեգի կորպորացիայի նախագահ Վարդան Գրեգորյանը եւ սոցիալական ձեռներեց ու հանրօգուտ ներդրող Ռուբեն Վարդանյանն սկսեցին «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը:
Միջոցառումը կվարեն ամերիկացի հայտնի լրագրողներ ու մեկնաբաններ Դեյվիդ Իգնաթիուսը եւ Ջուդի Վուդրուֆը։ Միջոցառման ընթացքում կանցկացվի բացառիկ հարցազրույց «Ավրորա» մրցանակի Ընտրող հանձնաժողովի անդամ, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր եւ Նյու Յորքի Կարնեգի կորպորացիայի նախագահ Վարդան Գրեգորյանի հետ: Կատարումներով հանդես կգան աշխարհահռչակ թավջութակահար Յո-Յո Ման եւ լեգենդար ջազային երաժիշտ ու շեփորահար Ուինթոն Մարսալիսը: Միջոցառման ընթացքում կմեծարվեն «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիրները, կհայտարարվեն հատուկ մրցանակներ եւ դրամաշնորհներ:
Դիտման արժանի այս առցանց միջոցառումը հրավիրում է հազարավոր աջակիցների եւ գործընկերների՝ միանալու աշխարհի տարբեր անկյուններից եւ ոչ մի դեպքում բաց չթողնելու առաջատար մտածողների եւ մարդասիրության ոլորտի առաջնորդների այս կարեւոր հավաքը, որի ընթացքում կսահմանվի «Ավրորայի» ապագա ազդեցության ուղենիշը: Առաջնորդվելով «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համաշխարհային հասանելիությամբ՝ Նյու Յորք քաղաքում տեղի ունեցած միջոցառումը հաջորդ օրերին կհեռարձակվի նաեւ իսպաներեն, ֆրանսերեն, ռուսերեն եւ գերմաներեն աշխարհի տարբեր հատվածներում: Հայերեն տարբերակը կհեռարձակվի «Արմենիա» հեռուստաընկերությամբ հոկտեմբերի 20-ին՝ Երեւանի ժամանակով 18:00-ին (GMT+4):
«Ավրորայի» հնգամյակին նվիրված «Երախտագիտությունն՝ ի գործ» տոնակատարությունների շրջանակում լրացուցիչ միջոցառումներ են նախատեսվում Լոնդոնում, Մոսկվայում, Երեւանում եւ աշխարհի այլ մայրաքաղաքներում, որոնց մասին կհայտարարվի առաջիկա ամիսներին: Միջոցառումների շարքը կեզրափակվի էկումենիկ արարողությամբ, որը տեղի կունենա Նյու Յորք քաղաքի մայր տաճարներից մեկում 2021 թ. մարտի 10-ին: Այն նվիրված կլինի կորոնավիրուսի զոհերի հիշատակին եւ բոլոր նրանց, ովքեր իրենց կարեւոր ներդրումն ունեն կարիքավորներին օգնելու գործում:
«Երախտագիտությունն՝ ի գործ» միջոցառումների նպատակն է իրականացնել դրամահավաք միջազգային նվիրատուների շրջանում, ինչն էլ կօգնի ընդլայնելու «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության ազդեցությունն ու հասանելիությունը: Հավաքված գումարները հնարավորություն կտան «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիրներին եւ անհայտ հերոսներին, որոնք վտանգում են սեփական կյանքը այլոց կյանքը փրկելու համար, շարունակելու իրենց ջանքերը:
Հոկտեմբերի 19-ի միջոցառման հեռարձակման մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ՝ այցելելով auroraprize.com եւ հետեւելով մեզ սոցիալական մեդիայի հարթակներում:

24-09-2020 12:58:47 | Armenia | Press release
The “Gratitude in Action” Series will honor the unsung heroes and help the Initiative raise funds to increase its impact and reach
September 24, 2020 – Yerevan, Armenia – The Aurora Humanitarian Initiative is happy to announce the launch of “Gratitude in Action,” a series of celebrations planned to mark its fifth anniversary. The series will kick off on October 19 with a live event broadcast at 7:00 pm local time from the New York Public Library in New York City, where the Aurora Humanitarian Initiative was launched in 2015 by Noubar Afeyan, founder and CEO of Flagship Pioneering, Vartan Gregorian, President of the Carnegie Corporation of New York, and Ruben Vardanyan, impact investor and social entrepreneur.
Hosted by well-known American journalists and anchorpersons David Ignatius and Judy Woodruff, the October 19 event will feature special interviews with Vartan Gregorian, member of the Aurora Prize Selection Committee, Aurora Humanitarian Initiative Co-Founder and President of the Carnegie Corporation of New York, as well as virtual performances by world famous cellist Yo-Yo Ma and legendary jazz musician and trumpeter Wynton Marsalis. During the event, the Aurora Prize Laureates and Humanitarians will be honored, with special awards and grants to be announced.
This not-to-be-missed virtual event invites thousands of supporters and partners from around the globe to tune in online and be part of this important gathering of thought leaders and humanitarians as they set the course for future Aurora impact. With respect to the global reach of the Aurora Humanitarian Initiative, within the next few days after the New York City event, audiences across the world will be able to watch repeat airings of the event in Spanish, French, Russian and German. The Armenian version is to be broadcast on Armenia TV on October 20, at 6:00 pm Yerevan time (GMT+4).
Additional events within the “Gratitude in Action” anniversary celebrations are set to take place in London, Moscow, Yerevan and other world capitals and will be announced in the coming months. On March 10, 2021, the series will culminate with an ecumenical liturgy in one of the cathedral churches in New York City, held to commemorate those who fell victim to the COVID-19 pandemic and to recognize everyone who made an important contribution to support the vulnerable.
The “Gratitude in Action” event series is set to raise funds from international contributors in order to increase the impact and reach of the Aurora Humanitarian Initiative and help continue the efforts of the Aurora Prize Laureates and the community of unsung heroes putting themselves at risk to save others.
For more details about the live event broadcast on October 19, visit auroraprize.com and follow us on social media.