«Ավրորայի» համաշխարհային միջոցառումների մեկնարկը կտրվի Նյու Յորքում հոկտեմբերի 19-ին
«Երախտագիտությունն՝ ի գործ» շարքը կմեծարի անհայտ հերոսներին եւ կօգնի նախաձեռնությանն իրականացնել դրամահավաք՝ ընդլայնելու վերջինիս ազդեցությունն ու հասանելիությունը
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունն ուրախ է հայտարարել «Երախտագիտությունն՝ ի գործ» ճաշի եւ մի շարք այլ միջոցառումների մասին, որոնք նվիրված կլինեն նախաձեռնության հնգամյակին: Միջոցառումների շարքը կմեկնարկի հոկտեմբերի 19-ին Նյու Յորքի հանրային գրադարանից ուղիղ հեռարձակմամբ՝ տեղի ժամանակով 19:00-ին: Այն կանցկացվի մի քաղաքում, որտեղ 2015 թ. Flagship Pioneering ընկերության հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Նուբար Աֆեյանը, Նյու Յորքի Կարնեգի կորպորացիայի նախագահ Վարդան Գրեգորյանը եւ սոցիալական ձեռներեց ու հանրօգուտ ներդրող Ռուբեն Վարդանյանն սկսեցին «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը:
Միջոցառումը կվարեն ամերիկացի հայտնի լրագրողներ ու մեկնաբաններ Դեյվիդ Իգնաթիուսը եւ Ջուդի Վուդրուֆը։ Միջոցառման ընթացքում կանցկացվի բացառիկ հարցազրույց «Ավրորա» մրցանակի Ընտրող հանձնաժողովի անդամ, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր եւ Նյու Յորքի Կարնեգի կորպորացիայի նախագահ Վարդան Գրեգորյանի հետ: Կատարումներով հանդես կգան աշխարհահռչակ թավջութակահար Յո-Յո Ման եւ լեգենդար ջազային երաժիշտ ու շեփորահար Ուինթոն Մարսալիսը: Միջոցառման ընթացքում կմեծարվեն «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիրները, կհայտարարվեն հատուկ մրցանակներ եւ դրամաշնորհներ:
Դիտման արժանի այս առցանց միջոցառումը հրավիրում է հազարավոր աջակիցների եւ գործընկերների՝ միանալու աշխարհի տարբեր անկյուններից եւ ոչ մի դեպքում բաց չթողնելու առաջատար մտածողների եւ մարդասիրության ոլորտի առաջնորդների այս կարեւոր հավաքը, որի ընթացքում կսահմանվի «Ավրորայի» ապագա ազդեցության ուղենիշը: Առաջնորդվելով «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համաշխարհային հասանելիությամբ՝ Նյու Յորք քաղաքում տեղի ունեցած միջոցառումը հաջորդ օրերին կհեռարձակվի նաեւ իսպաներեն, ֆրանսերեն, ռուսերեն եւ գերմաներեն աշխարհի տարբեր հատվածներում: Հայերեն տարբերակը կհեռարձակվի «Արմենիա» հեռուստաընկերությամբ հոկտեմբերի 20-ին՝ Երեւանի ժամանակով 18:00-ին (GMT+4):
«Ավրորայի» հնգամյակին նվիրված «Երախտագիտությունն՝ ի գործ» տոնակատարությունների շրջանակում լրացուցիչ միջոցառումներ են նախատեսվում Լոնդոնում, Մոսկվայում, Երեւանում եւ աշխարհի այլ մայրաքաղաքներում, որոնց մասին կհայտարարվի առաջիկա ամիսներին: Միջոցառումների շարքը կեզրափակվի էկումենիկ արարողությամբ, որը տեղի կունենա Նյու Յորք քաղաքի մայր տաճարներից մեկում 2021 թ. մարտի 10-ին: Այն նվիրված կլինի կորոնավիրուսի զոհերի հիշատակին եւ բոլոր նրանց, ովքեր իրենց կարեւոր ներդրումն ունեն կարիքավորներին օգնելու գործում:
«Երախտագիտությունն՝ ի գործ» միջոցառումների նպատակն է իրականացնել դրամահավաք միջազգային նվիրատուների շրջանում, ինչն էլ կօգնի ընդլայնելու «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության ազդեցությունն ու հասանելիությունը: Հավաքված գումարները հնարավորություն կտան «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիրներին եւ անհայտ հերոսներին, որոնք վտանգում են սեփական կյանքը այլոց կյանքը փրկելու համար, շարունակելու իրենց ջանքերը:
Հոկտեմբերի 19-ի միջոցառման հեռարձակման մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ՝ այցելելով auroraprize.com եւ հետեւելով մեզ սոցիալական մեդիայի հարթակներում:

• 24-09-2020 12:58:47   | Армения  |  Пресс-релизы
Ряд мероприятий под названием «Благодарность в действии» воздаст должное героям и поможет привлечь средства на расширение влияния инициативы
Гуманитарная инициатива «Аврора» рада объявить о запуске «Благодарности в действии», цикла мероприятий, посвященных пятилетней годовщине международной гуманитарной инициативы «Аврора». Старт юбилейным мероприятиям будет дан 19 октября 2020 года, когда в семь часов вечера по местному времени из Нью-Йоркской публичной библиотеки начнется прямая трансляция виртуального мероприятия. Именно в Нью-Йорке в 2015 году состоялась презентация Гуманитарной инициативы «Аврора», соучредителями которой стали Нубар Афеян, основатель и генеральный директор Flagship Pioneering, Вартан Грегорян, президент Корпорации Карнеги в Нью-Йорке, и Рубен Варданян, импакт-инвестор и социальный предприниматель.
В церемонии 19 октября примут участие известные американские журналисты и телеведущие Дэвид Игнатиус и Джуди Вудроф. Они проведут интервью с Вартаном Грегоряном, президентом Корпорации Карнеги в Нью-Йорке, соучредителем Гуманитарной инициативы «Аврора» и членом Отборочной комиссии премии «Аврора». Особыми онлайн-гостями мероприятия станут всемирно известный виолончелист Йо-Йо Ма и легендарный джазовый музыкант, саксофонист Уинтон Марсалис, которые исполнят для зрителей специальную программу. Торжественный вечер позволит воздать должное лауреатам и героям премии «Аврора». Также запланировано вручение специальных премий и грантов.
Уникальное виртуальное мероприятие объединит тысячи соратников и партнеров со всего мира, которые присоединятся к этой важнейшей онлайн-встрече лидеров общественного мнения и гуманитарных героев, призванной определить будущий курс «Авроры». Учитывая глобальный характер «Авроры», а также разницу во времени и многообразие языков, на которых инициатива ведет свою деятельность, в течение последующих дней также будут транслироваться версии мероприятия на русском, французском, испанском и немецком языках. Следующая за английской трансляция на армянском языке состоится на телеканале «Армения ТВ» 20 октября, в 6 вечера по ереванскому времени.
Юбилейные мероприятия под общим названием «Благодарность в действии» пройдут в Лондоне, Москве, Ереване и других столицах мира. Подробная информация будет объявлена в ближайшие месяцы. Заключительной частью цикла станет экуменическая литургия, которая состоится 10 марта 2021 года в одном из нью-йоркских кафедральных соборов, чтобы почтить память жертв пандемии COVID-19 и выразить благодарность всем, кто внес важный вклад в спасение нуждающихся.
Главная задача юбилейных мероприятий Авроры – международная кампания по сбору средств для поддержки и расширения гуманитарных программ инициативы, а также содействие ее лауреатам и сообществу героев, которые спасают жизни других, рискуя своей жизнью.
Чтобы получить дополнительную информацию о прямой трансляции мероприятия 19 октября, посетите сайт auroraprize.com или подпишитесь на страницы «Авроры» в социальных сетях.