Ucom ցանցի «Արմենիա Պրեմիում» հեռուստաալիքի եթերում կհեռարձակվի «Արյունոտ խաղադրույթ» 20-մասանոց թրիլերը
• 01-10-2021 17:42:00   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Սեպտեմբերի 30-ին տեղի ունեցավ Ucom ընկերության և «Արմենիա» հեռուստաընկերության համատեղ նոր հեռուստաֆիլմի փակ դիտումը: Ներկայացվեց ռեժիսոր Հարութ Շատյանի թրիլեր և դրամա ժանրերում նկարահանված «Արյունոտ խաղադրույք» 20-մասանոց նոր հեռուստաֆիլմը: Ֆիլմի սցենարիստը Հարություն Ղուկասյանն է, պրոդյուսերը՝ Արա Բաղդասարյանը:
«ԿինոՊարկ»-ում փակ դիտմանը  ցուցարդրվեց հեռուստաֆիլմի առաջին 2 մասը: Պրեմիերային ներկա էին ֆիլմի դերասանական և ստեղծագործական կազմը, հայտնի անձինք: Փակ դիտմանը բացառիկ իրավունքով մասնակցում էին Ucom հեռուստատեսային ծառայության այն բաժանորդները, որոնք առավել հաճախ են օգտվել հեռուստատեսային ծառայության «Տեսավարձույթ» բաժնից:
Հոկտեմբերի 1-ից նախագիծը կլինի բացառապես Ucom հեռուստատեսային ծառայության «Տեսավարձույթ» բաժնում, իսկ հոկտեմբերի 12-ից՝ նաև «Արմենիա Պրեմիում» հեռուստաալիքով, որը հասանելի է միայն uTV բաժանորդներին։
«Մենք շարունակում ենք ստեղծել հայկական հեռուստաբովանդակություն՝ ընդ որում առաջինը դիտելու բացառիկ իրավունքը տրամադրելով հենց uTV բաժանորդներին։ Մենք մշտապես ուշադրության կենտրոնում ենք պահելու Ucom հեռուստատեսային ծառայության բաժանորդներին «Արմենիա Պրեմիում»-ի միջոցով տրամադրվող բովանդակությունը, այն պարբերաբար կթարմացնենք՝ առաջարկելով մեր բաժանորդներին բազմազան ու որակյալ նախագծեր: Այս նոր հեռուստանախագիծը, հուսամ, իր տարբերվող սյուժեով կգոհացնի հայկական հեռուստաարտադրանքը նախընտրողներին: Շնորհակալ ենք «Արմենիա» հեռուստաընկերության մեր գործընկերներին այս հարցում մեզ աջակցելու համար», - նշեց Ucom ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Արինա Առուստամյանը։
«Հայկական հեռուստատեսային ոլորտում ներկայացրել ենք նախագիծ, որը բացառիկ է նկարահանումների որակով, մասշտաբայնությամբ, բարդությամբ և սցենարային լուծումներով: Լարված սյուժեով այս 20 մասից բաղկացած հեռուստաֆիլմը նոր ձևաչափ է։ Ուրախ ենք, որ մեր գործընկեր Ucom ընկերության գործակցությամբ կարողանում ենք մեր հեռուստադիտողների համար ստեղծել յուրօրինակ ու տարբերվող հեռուստաբովանդակություն», - նշեց «Արմենիա» հեռուստաընկերության գլխավոր տնօրեն Դավիթ Բաբախանյանը:
Հեռուստաֆիլմի դերասանական կազմում են Գևորգ Գրիգորյանը, Լիա Զախարյանը, Հայկ Սարգսյանը, Կարեն Հովհաննիսյանը, Արմեն Սողոյանը, Մխիթար Ավետիսյանը, Էվա Խաչատրյանը, Էմմա Սապունջյանը, Մկրտիչ Քեբաբչյանը, Մագա Հարությունյանը, Լիլի Միքայելյանը, Գոռ Համբարձումյանը, Վահագն Սամվելյանը, Մարիկա Դովլաթբեկյանը և այլք։

• 01-10-2021 17:42:00   | Armenia  |  Press release
On September 30 the private screening of a new TV-movie, a co-production by Ucom and Armenia TV, took place. “Bloody Bet”, a new 20-episode thriller and drama TV-series, directed by Harut Shatyan, was represented. The screenwriter is Harutyun Ghukasyan and the producer is Ara Baghdasaryan. During the private screening at “KinoPark” the first two series of the TV-series were broadcast. The cast and crew of the film were among the invitees along with the other popular people. The Ucom TV subscribers, who use the “Video on Demand” service more frequently, also had the exclusive right to be present at the event.
As of October the 1st, the project will be exclusively available in the “Video on Demand” section of Ucom TV service, and starting October 12, 2021 it will be broadcast on “Armenia Premium” TV-channel, available to the Ucom TV subscribers only.
“We keep on creating Armenian TV-content, at the same time granting the Ucom TV subscribers the exclusive right of being the first to watch it. We will stay focused on the content delivered to the Ucom TV subscribers via "Armenia Premium" TV-channel, and we will regularly update it by offering diverse and quality projects to our customers. I hope that this new TV project with its different plot will really fit the taste of the audience that prefers Armenian content. We are grateful to “Armenia TV”, our long-term partners, for their assistance in this matter,” said Arina Arustamyan, the Commercial Director at Ucom.
“In the field of the Armenian TV we have presented a project which is exclusive in terms of the quality of its shootings, its scales, its complexity and the solutions of the script. With its tense plot, these 20-episode series is of a new format. We are glad that with the help of our partner “Ucom” we were able to create unique and different TV-content for the viewers,” mentioned Davit Babakhanyan, the Director General at “Armenia" TV.