Ucom ցանցի «Արմենիա Պրեմիում» հեռուստաալիքի եթերում կհեռարձակվի «Երկրորդ կյանք» 20-մասանոց բժշկական մելոդրաման
• 23-11-2021 17:23:12   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Այսօրվանից Ucom հեռուստատեսային ծառայության «Տեսավարձույթ» բաժնում բաժանորդները կարող են դիտել Վարշամ Գևորգյանի «Երկրորդ կյանք» 20-մասանոց բժշկական մելոդրաման: Նոյեմբերի 29-ից այն հասանելի կլինի նաև «Արմենիա Պրեմիում» հեռուստաալիքով:
Ֆիլմի հիմնական գործողությունները ծավալվում են Երևանի հիվանդանոցներից մեկում: Ներկայացվում է բժիշկների առօրյան, աշխատանքը, ինչպես նաև անձնական կյանքը: Հեռուստանախագծի գլխավոր հերոսը վիրաբույժ Ռոբերտն է, ով հաջողել է թե՛ անձնական, թե՛ մասնագիտական կյանքում: Նա ունի սիրելի աշխատանք, ընկերներ, շքեղ առանձնատուն և գեղեցկուհի կին: Սակայն, օրերից մի օր Ռոբերտի կատարյալ անդորրը խախտում է 20-ամյա ռոք խմբի երիտասարդ կիթառահար Աննան, ում հետ հերոսը ծանոթանում է վիրահատության ժամանակ:
«Մենք շարունակում ենք աջակցել հայկական հեռուստաբովանդակության ստեղծմանը, որը հասանելի է նախևառաջ Ucom-ի բաժանորդներին թե՛ Ucom հեռուստատեսային ծառայության «Տեսավարձույթ» բաժնում, թե՛ «Արմենիա Պրեմիում» հեռուստաալիքի եթերում», - ասել է Ucom ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Արինա Առուստամյանը։
«Շարունակում ենք հեռուստադիտողին ներկայացնել բազմաժանր հեռուստաֆիլմեր, նոր ժանրեր և թեմաներ։ Այս անգամ ներկայացնում ենք մելոդրամա, որը պատմում է բժիշկների աշխատանքի, որոշումներ կայացնելու պատասխանատվության և հիվանդներին երկրորդ կյանք պարգևելու մասին։ Վստահ եմ, որ այս ֆիլմը հեռուստադիտողնին մտածելու առիթ կտա և, իհարկե, կապահովի հետաքրքիր հեռուստատեսային ժամանց», - նշել է «Արմենիա» հեռուստաընկերության տնօրեն Դավիթ Բաբախանյանը։
Հեռուստաֆիլմի դերասանական կազմում են Վարշամ Գևորգյանը, Արևիկ Գևորգյանը, Ժան Նշանյանը, Կառլեն Մուրադյանը, Ֆրիդա Յորկը, Սիրանուշ Լազյանը, Արմեն Քուշքյանը, Արթուր Ղուկասյանը, Լուսինե Ավանեսյան, Հայկ Դուրգարյան, Լուիզա Ներսիսյանը, Արման Նավասարդյանը, Կարին Ծատուրյանը, Արման Խաչատրյանը, Հարություն Սարգսյանը և այլք:
Ֆիլմի ստեղծողները խոստանում են գեղեցիկ սիրային պատմություն՝ համեմված ռոք երաժշտությամբ և դիտարժան լուծումներով:

THE 20-EPISODE MEDICAL MELODRAMA TO BE BROADCAST ON UCOM’S ARMENIA PREMIUM TV CHANNEL
As of today, subscribers can watch the 20-episode medical melodrama directed by Varsham Gevorgyan available in the “Video on Demand” section of Ucom TV service. As of November 29, 2021 it will be also avaiable on “Armenia Premium” TV channel.
The plot of the film unveils at one of the hospitals in Yerevan. The daily life, work, as well as the personal lives of the doctors are presented in the film. The main character of the TV project is surgeon Robert, who has succeeded in both personal and professional life. He has a favorite job, friends, luxurious mansion and a beautiful wife. However, one day Robert’s perfect peace breaks a rock band young guitarist, 20-year-old Anna, whom he gets familiar with during the surgery.
“We keep on supporting the creation of Armenian TV content which is available, first of all, to Ucom’s subscribers in both in the “Video on Demand” section of Ucom TV and on “Armenia Premium” TV channel,” said Arina Arustamyan, the Commercial Director at Ucom.
“We continue to introduce multi-genre TV movies, new genres and themes to the viewers. This time we present a melodrama which tells about doctors’ work, responsibility of making decisions and the ability to award second life to the patients. I am sure that this film is a food for thought and, of course, it will ensure an interesting TV entertainment for the people,” mentioned Davit Babakhanyan, the Director General at “Armenia” TV.
The cast of the series features Varsham Gevorgyan, Arevik Gevorgyan, Zhan Nshanyan, Karlen Muradyan, Frida York, Siranush Lazyan, Armen Kushkyan, Artur Ghukasyan, Lusine Avanesyan, Hayk Durgaryan, Luiza Nersisyan, Arman Navasardyan, Karin Tsaturyan, Arman Khachatryan, Harutyun Sargsyan and others.
The creators of the film promise a beautiful love story, spiced with rock music and spectacular color lighting solutions.