Unity տարիֆ + սուպեր Wi-Fi 6. Ucom-ն առաջարկում է արագ ինտերնետ տան ամեն անկյունում
Արդեն մի քանի շաբաթ է՝ Յուքոմ ընկերությունը ներկայացրել է իր նոր Unity տարիֆները, որոնցում միավորված են ֆիքսված ու շարժական կապի ծառայությունները։ Առաջին անգամ Ucom ֆիքսված ցանցի հասանելիությամբ ՀՀ ողջ տարածքում Ընկերության բաժանորդները հնարավորություն ունեն օգտվելու նաև նոր սերնդի Wi-Fi 6 սարքից։
Ի տարբերություն շուկայում լայն տարածված Wi-Fi 4 սարքերի, Wi-Fi 6-ն ապահովում է տվյալների փոխանցման 4 անգամ ավելի մեծ թողունակություն ու 16 անգամ ավելի բարձր արագություն, ինչի շնորհիվ Ucom բաժանորդները կարող են վայելել մինչև 400 Մբ/վրկ արագությամբ տան ինտերնետը նաև Wi-Fi-ով։
«Բաժանորդագրվելով մեր Unity տարիֆներից յուրաքանչյուրին՝ Դուք կստանաք ոչ միայն գերժամանակակից Wi-Fi 6 սարքն անվճար, այլև կվայլեք Հայաստանում ամենաարագ ֆիքսված ինտերնետը Ձեր տան յուրաքանչյուր անկյունում», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Wi-Fi 6-ի միջոցով լուծվել է բազմաբնակարան շենքերում հաճախ հանդիպող Wi-Fi աղմուկների խնդիրը (Wi-Fi conflicts)։ Իսկ բազմանդամ ընտանիքներում , որտեղ յուրաքանչյուր անդամ ունի մեկական գաջեթ կամ խաղային համակարգչով իրականացնում է խաղերի ուղիղ հեռարձակում, OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access – խմբ.) տեխնոլոգիայի շնորհիվ կավելանա Wi-Fi-ին միացված յուրաքանչյուր սարքի թողունակությունը։ OFDMA տեխնոլոգիայի միջոցով ընդհանուր ալիքը բաժանվում է բազմաթիվ փոքր ենթաալիքային բջիջների, ինչը նշանակում է, որ Wi-Fi 6-ի վրա հիմնված երթուղիչները և գաջեթները կարող են զուգահեռաբար մշակել ստացված տվյալները: Համեմատության համար նշենք, որ Wi-Fi 4-ն աշխատում է OFDM տեխնոլոգիայով, որը տարածում է միայն մեկ ալիք, ինչը հասանելի է միայն այն  օգտատերին, ում գաջեթն այդ պահին ավելի արագ է ընդունում տեղեկատվությունը:
Wi-Fi 6-ն ունի նոր՝ թիրախային արթնության ժամանակ (Target Wake Time) կոչվող հնարավորություն, ինչը թույլ է տալիս վերլուծել իրեն միացված յուրաքանչյուր սարք ու անհրաժեշտության դեպքում միացնել քնի ռեժիմը (Sleeping mode)։ Արդյունքում էներգիայի սպառումը մինչև 7 անգամ նվազում է:
Հավելենք, որ Unity տարիֆում ընդգրկված բոլոր ծառայությունների համար վճարումը կատարվում է մեկ միասնական հաշվով՝ պարզապես լիցքավորելով Unity տարիֆի հիմնական հեռախոսահամարը։

ТАРИФ UNITY + SUPER WI-FI 6: UCOM ПРЕДЛАГАЕТ БЫСТРЫЙ ИНТЕРНЕТ В ЛЮБОМ УГОЛКЕ ДОМА
Вот уже несколько недель, как компания Ucom представила свои новые тарифы Unity, в которых объединены услуги фиксированной и мобильной связи. Впервые абоненты Компании получили возможность использовать устройство нового поколения Wi-Fi 6 по всей территории Армении, где доступна фиксированная сеть Ucom.
В отличие от своего предшественника и наиболее широко используемого на рынке устройства Wi-Fi 4, Wi-Fi 6 обеспечивает в 4 раза больше пропускной способности и до 16 раз более быструю передачу данных, благодаря чему абоненты Ucom  смогут насладиться домашним интернетом со скоростью до 400 Мбит/сек также посредством Wi-Fi.
«При подключении к любому из наших тарифов Unity Вы не только получите новейшее устройство Wi-Fi 6 бесплатно, но и сможете насладиться самым быстрым фиксированным интернетом в Армении в любом уголке Вашего дома», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
Wi-Fi 6 решает проблему Wi-Fi шумов (Wi-Fi conflicts), которые часто встречаются в многоквартирных домах. А в больших семьях, где у каждого члена семьи имеется хотя бы по одному гаджету или кто-то из них привык транслировать игры в прямом эфире на своем игровом компьютере, благодаря технологии OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access – ред.) увеличится пропускная способность каждого устройства, подключенного к Wi-Fi. OFDMA разделяет общий канал на много мелких ячеек-субканалов, а значит раутеры и гаджеты, подключенные к Wi-Fi 6, способны обрабатывать полученные данные параллельно. Для сравнения, Wi-Fi 4 работает с технологией OFDM, которая посылает один сигнал, доступный только тому пользователю, чей гаджет быстрее получает информацию в данный момент.
Wi-Fi 6 получил новую функцию Target Wake Time, которая позволяет анализировать каждое подключенное устройство и, при необходимости, переходить в спящий режим (Sleeping mode). В результате потребление энергии снижается до 7 раз.
Добавим, что оплата всех услуг, входящих в тариф Unity, производится на основе единого счета, посредством простого пополнения баланса основного телефонного номера Unity.