Ռասամանջարի. հայ-հնդկական գալա համերգ՝ Երևանում
Դարավոր պատմություն ունեցող հայկական և հնդկական տարբեր ու յուրահատուկ մշակույթները կրկին միավորվելու են մեկ երեկոյի ընթացքում. մարտի 31-ին՝ ժամը 19:00-ին, Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում տեղի կունենա «Ռասամանջարի»-ն, որը թարգմանաբար նշանակում է ծաղկունք: Գարնան սիմվոլն իր մեջ կրող հայ-հնդկական գալա համերգը իրականություն կդառնա Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանատան, «Հայ-հնդկական բարեկամություն» ՀԿ-ի և Հայաստանում Հնդկական մշակույթի կենտրոնի նախաձեռնությամբ:
Երեկոյի հատուկ հյուրը արմատներով հայ, տաղանդավոր երաժիշտ Պիտեր Դավիդյանն է, ով հեռավոր Հնդկաստանից է՝ Կալկաթայից, բայց այսօր բնակվում է Ավստրալիայում։ Պիտերի ընտանիքն Իրանից տեղափոխվելով Հնդկաստան՝ նրան հնարավորություն է ընձեռել ծանոթանալ սիտար երաժշտական գործիքին, որին հիմա նա հիանալի տիրապետում է: Երեկոյի ընթացքում սիտարի քաղցրաձայն ելևէջների միջոցով երաժիշտը կներկայացնի ինչպես հնդկական, այնպես էլ հայկական երաժշտություն: Պիտեր Դավիդյանին հանդիսատեսը հիշում է երկու տարի առաջ «Նարեկացի» արվեստի միությունում ունեցած համերգով, որից հետո բազմաթիվ դրական կարծիքներ էին հնչել:
Երկու ժամ տևողությամբ «Ռասամանջարի» գալա համերգի ընթացքում կներկայացվեն Հնդկաստանի և Հայաստանի հարուստ մշակութային ժառանգությունը: Պիտեր Դավիդյանի հետ համատեղ երաժշտական կատարումներով կներկայանան նաև բլուլահար Ավագ Մարգարյանը:
Ծրագրում նաև կներկայացվեն հայկական ու հնդկական երգեր, հանդես կգան հնդկական մշակութային կենտրոնի «Շակտի» պարի և երգի խումբը, «ԱԿՆԵՐ» և «Ծիրանի ծառ» հայ  ազգային երգի ու պարի համույթները:
Մշակութային երեկոն նվիրված է Հնդկաստանի անկախության 75-րդ ամյակին ( #AzadiKaAmritMahotsav), Հնդկաստանի և Հայաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակին և «Հայ-հնդկական բարեկամություն»  ՀԿ-ի հիմնադրման 10-ամյակին ( #IAFInAction_10YearsTogether).
«Հայ-հնդկական բարեկամություն» ՀԿ-ի նպատակն է տարբեր հարթակներում ներկայացնել հայ-հնդկական հարաբերությունները՝ հանդիսանալով կամուրջ երկու երկրների միջև, ինչպես նաև ամրապնդել երկու երկրների մշակութային, տնտեսական, առևտրային կապերը և շեշտադրել երկու երկրների հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները։

“RASAMANJARI” An Indo-Armenian Gala Live In Concert in Yerevan
Diverse and unique Armenian and Indian cultures with centuries-old civilisational history will be united again on one evening.
“RASAMANJARI", which means Spring Blossom- a Gala Live In Concert will take place on March 31, at 19:00 in the Arno Babajanyan Concert Hall. The concert bearing the symbol of colourful spring will become a reality at the initiative of the Indian Embassy in Armenia, Indo-Armenian Friendship NGO and Indian Cultural Centre Armenia.
The featured artiste of the evening is the internationally acclaimed Australian Armenian musician Peter Davidian, whose roots are from Kolkata, India, but lives in Australia. Peter's family moved to India from Iran, and so he was inspired to learn the Sitar, which he has mastered in the course of time.
During the evening, the musician will present both Indian and Armenian music through the sweet sounds of sitar. The audience remembers Peter Davidian with a concert at the Naregatsi Art Institute two years ago, after which many positive reviews were received.
The rich cultural heritage of India and Armenia will be presented during the concert. Armenian musical instrument Blul player Avag Margaryan will perform musical performances and duets together with Peter Davidian.
The program will also feature Armenian and Indian songs by “Shakti” Dance & Song Group of the Indian Cultural Center, the “Akner” and “Tsirani Tsar” Armenian national song and dance ensembles.
The cultural evening is dedicated to celebrate 75th anniversary of India’s Independence as #AzadiKaAmritMahotsav, 30 years of establishment of diplomatic relationship between India & Armenia and 10th anniversary of Indo-Armenian Friendship NGO as #IAFInAction_10YearsTogether
INDO-ARMENIAN FRIENDSHIP NGO, which is also known as IAF, is a non-profit, non-partisan, non-governmental organisation (NGO) officially registered in Armenia, committed to benchmark INDIA-ARMENIA relationships in the world-map while acting as a connecting “BRIDGE” between India and Armenia to promote people to people connection, strengthen cultural, Socio-economic ties and Trade engagement for a prosperous future with great emphasis on bilateral engagement; To educate Armenians on India and Indians on Armenia.