«Կասպերսկի» ընկերությունը Երևանում անցկացրել է «Kaspersky Security Day» յոթերորդ գործնական կոնֆերանսը
• 10-06-2022 15:32:20   | Հայաստան  |  Գիտություն եւ տեխնոլոգիաներ
«Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի ներկայացուցչություն։  Կիբեռանվտանգության միջազգային առաջատար «Կասպերսկի» ընկերությունը Հայաստանում շարունակում է պետական և մասնավոր հատվածի կազմակերպություններին կիբեռանվտանգության ոլորտի փորձի ու գիտելիքների փոխանցման ծրագրերը։ Ընկերությունը հունիսի 10-ին Երևանում՝ Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում անցկացրել է «Kaspersky Security Day» յոթերորդ գործնական կոնֆերանսը՝ «Կիբեռանվտանգությունը որպես արվեստ» խորագրով, որը նվիրված էր խոշոր կազմակերպությունների դեմ ուղղված ժամանակակից կիբեռսպառնալիքները չեզոքացնելու և դրանց հետևանքները նվազագույնի հասցնելու մեթոդներին և գործիքներին։ «Kaspersky Security Day»-ին մասնակցել են հայկական և միջազգային առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչներ, որոնք ունեն կիբեռանվտանգության ոլորտում որոշումներ կայացնելու լիազորություն։
Կոնֆերանսն անցկացրել են «Կասպերսկի» ընկերության և հրավիրված առաջատար փորձագետները։ Միջոցառումը բացել է Հայաստանում և Վրաստանում «Կասպերսկի» ընկերության տարածքային ներկայացուցիչ Արմեն Կարապետյանը։ Ընկերության տեղեկատվական անվտանգության սպառնալիքների ավագ հետազոտող Դմիտրի Գալովը ներկայացրել է «Կիբեռանվտանգության արդի միտումները և սպառնալիքների ժամանակակից լանդշաֆտը», իսկ կորպորատիվ մարքեթինգի ուղղության ղեկավար Յանա Շևչենկոն՝ «Kaspersky Symphony նոր շարքի ակնարկ» թեման։ «Կասպերսկի» ընկերության նախավաճառքային աջակցության բաժնի ղեկավար Եվգենի Բուդարինը ներկայացրել է «Kaspersky Symphony XDR. պրոդուկտների միջև փոխգործակցության սցենարներ» և ««Կասպերսկի ընկերության մասնագիտական և փորձագիտական ծառայություններ» թեմաները։ «Ղազախստանի Ժողովրդական բանկի դուստր կազմակերպություն «Հալըկ» ապահովագրական ընկերության» ՏՏ ենթակառուցվածքի դեպարտամենտի հեռահաղորդակցության և սերվերային հարթակների բաժնի պետ Վլադիմիր Լին անդրադարձել է «KATA և KEDR. Պատմություններ կյանքից» թեմային, իսկ «Կասպերսկի» ընկերության Ղազախստանում, Կենտրոնական Ասիայում և Մոնղոլիայում գրասենյակի կոմերցիոն տնօրեն Վալերի Զուբանովը՝ «Ի՞նչն այն չէ թիրախային գրոհներից պաշտպանության  առաջադեմ լուծումների հետ» թեմային։
«Հայաստանի խոշոր բիզնեսը և պետական հատվածը գնալով ավելի շատ են օգտվում թվային տրանսֆորմացիայի հնարավորություններից։ Դրանց կիրառման դաշտի ընդլայնումը հանգեցնում է կիբեռսպառնալիքների ճակատի ընդլայնման։ Եվ լայն ճակատով բարդ թիրախային գրոհներից պաշտպանության համար կազմակերպություններին անհրաժեշտ է արդեն համալիր գործիքակազմ, ինչպիսին է այս կոնֆերանսին ներկայացված Kaspersky Symphony լուծումների նոր շարքը։ Դրանց բաղադրիչները փոխլրացնում են միմյանց և ստեղծում կիբեռպաշտպանության ամուր ճակատ։ Համոզված եմ, որ կոնֆերանսի մասնակիցների կողմից իրենց կազմակերպություններում Kaspersky Symphony-ի կիրառումն անանցանելի պատնեշ կստեղծի կիբեռհանցագործների համար՝ նպաստելով բիզնեսի անվտանգությանը և անընդհատությանը»,- նշում է Հայաստանում և Վրաստանում «Կասպերսկի» ընկերության տարածքային ներկայացուցիչ Արմեն Կարապետյանը։

«Лаборатория Касперского» провела в Ереване седьмую практическую конференцию «Kaspersky Security Day»
10-06-2022 15:32:20 | Армения | Новости науки и технологии
Представительство «Лаборатории Касперского» в Армении. Международный лидер сферы кибербезопасности компания «Лаборатория Касперского» продолжает в Армении программы по передаче организациям государственного и частного секторов опыта и знаний в области кибербезопасности. Компания 10 июня в Ереване, в Национальном академическом театре оперы и балета им. А. Спендиаряна провела седьмую практическую конференцию «Kaspersky Security Day» под рубрикой «Кибербезопасность как искусство», которая была посвящена методам и инструментам предотвращения современных киберугроз для крупных предприятий и минимизации их последствий. В «Kaspersky Security Day» приняли участие специалисты ведущих армянских и международных компаний, наделенные полномочиями принятия решений в сфере кибербезопасности.
Конференцию провели ведущие эксперты «Лаборатории Касперского» и приглашенные ведущие эксперты. Мероприятие открыл территориальный представитель «Лаборатории Касперского» в Армении и Грузии Армен Карапетян. Старший исследователь угроз информационной безопасности компании Дмитрий Галов представил тему «Актуальные тенденции кибербезопасности и современный ландшафт угроз», а руководитель направления корпоративного маркетинга Яна Шевченко – тему «Обзор новой линейки Kaspersky Symphony». Руководитель отдела предпродажной поддержки «Лаборатории Касперского» Евгений Бударин представил темы «Kaspersky Symphony XDR: сценарии кросс-продуктового взаимодействия» и «Профессиональные и экспертные сервисы от «Лаборатории Касперского»». Начальник Отдела телекоммуникации и серверных платформ Департамента ИТ-инфраструктуры АО «Дочерняя организация Народного банка Казахстана «Страховая компания «Халык»» Владимир Ли ознакомил с темой «KATA и KEDR. Истории из жизни», а коммерческий директор офиса в «Лаборатории Касперского» в Казахстане, Центральной Азии и Монголии Валерий Зубанов – «Что не так с продвинутыми решениями для защиты от таргетированных атак?».
«Крупный бизнес и государственный сектор Армении все больше пользуются возможностями цифровой трансформации. Расширение поля их применения приводит к расширению фронта киберугроз. И для защиты от сложных целевых атак широким фронтом организациям необходим уже комплексный инструментарий, каковой является новая линейка решений Kaspersky Symphony, представленная на этой конференции. Их компоненты дополняют друг друга и создают прочный фронт киберзащиты. Уверен, что применение Kaspersky Symphony участниками конференции в своих организациях создаст непроходимый барьер для киберпреступников, способствуя безопасности и непрерывности бизнеса»,- отмечает территориальный представитель «Лаборатории Касперского» в Армении и Грузии Армен Карапетян.