Բնիկ ժողովուրդների Ցեղասպանության, Կուլտուրոցիդի և Անտրոպոցիդի Հայկական քաղաքակրթության Մշտական Տրիբունալի ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ
26-09-2022 12:42:28 | Հայաստան | Հայտարարություններ
«…ինքնիշխանությունը չի կարող դիտարկվել
որպես միլիոնավոր անմեղ մարդկանց սպանելու իրավունք»։
Ռաֆայել Լեմկին
2022 թվականի սեպտեմբերի 13-ին հայտարարելով բռնի որոշումների անթույլատրելիության և դատապարտելով բռնի ընդլայնման միջազգային օրինականացման մասին՝ կապված միջազգային հանցագործության աստատված փաստի հետ՝ Հայաստանի դեմ առանց պատերազմ հայտարարելու Ադրբեջանի զինված ուժերի ուխտադրուժ ռազմական ագրեսիային՝ նպատակ ունենալով զրկել Հայաստանին միջազգային իրավունքի սուբեկտից, ազատությանից և անկախությանից, ինչպես նաևօկուպացնելով Հայաստանի Հանրապետության տարածքի մի մասը, իր աշխատանքը սկսեց
Բնիկ ժողովուրդների Ցեղասպանության, Կուլտուրոցիդի և Անտրոպոցիդի Հայկական քաղաքակրթության ՄՇՏԱԿԱՆ ՏՐԻԲՈՒՆԱԼԸ
(Ամբողջական անվանումը՝ Հայկական քաղաքակրթության հայերի, հույների, ասորիների, եզդիների, արաբների, ալևիների, ալավիների, զազաների, մոլոկանների, Մեծ Մերձավոր Արևելքի այլ բնիկ ժողովուրդների…. (այսօր քրդերի) Ցեղասպանության և հայերի, ուդիների, թալիշների, լեզգիների և այլ բնիկ ժողովուրդների (այսօր թալիշների և ուդինների) Կասպից Արմուտքի Մեծագույն Կուլտուրոցիդի ու Անտրոպոցիդի ՄՇՏԱԿԱՆ ՏՐԻԲՈՒՆԱԼԸ
վաշխառուական համակարգի ավելի քան 150 ամյա չդատապարտված և անպատիժ Ցեղասպան մեքենայի հանցագործությունների համար)
ՏՐԻԲՈՒՆԱԼ-ը մատնանշում է, որ Առաջին համաշխարհային պատերազմից հետո Փարիզի խաղաղության կոնֆերանսում Հաղթող բարձր պետությունների որոշմամբ պետք է ստեղծվեր Վերսալի ռազմական տրիբունալը, որն այդպես էլ չկայացավ։ Հետևելով իր քաղաքակրթական սկզբունքներին տարածքի քաղաքակրթական հիմքերի և դրա բնիկ կրողների ոչնչացման հետ կապված հանցագործությունների պատժի հարցերին՝ հայ ժողովուրդը ստեղծեց Հայկական քաղաքակրթության հանրային տրիբունալ 1894-1923 թվականներին Հայոց ցեղասպանության ժամանակ, Արևմտյան Հայաստանի, Կիլիկիայի, Օսմանյան կայսրության, Արևելյան Հայաստանի, Բաքվի, Շուշիի և բազմաթիվ այլ հայական ու հայաբնակ տարածքներում կատարված հանցագործությունների դատապարտման համար, որն իրականացվել է թուրքական երեք հաջորդական կառավարությունների՝ սուլթանի, երիտթուրքական և քեմալականների կողմից, քրդական ավազակախմբերի ակտիվ և անմիջական մասնակցությամբ, որի արդյունքում Ցեղասպանվեց ավելի քան 1,5 միլիոն հայ, իսկ մնացած հայ բնակչության մեծ մասը տեղահանվեց։
Հայ ժողովուրդը, վերապրելով կոտորածը, կորցնելով հայրենիքը, ստանձնեց դատավորի դերը և արդարություն իրականացրեց։ Դա հայ ժողովրդի, տարբեր արվեստավարժ կազմակերպությունների համատեղ ջանքերն էր՝ բացահայտելու, մերկացնելու, դատապարտելու, հակազդելու, կանխելու և պատժելու հանցավոր Ցեղասպան քաղաքականությունը Երկիր մոլորակի վրա։ Հայ ժողովուրդը սկսեց արդարադատություն իրականացնել. կազմվեց Ցեղասպանության կազմակերպիչների և գլխավոր հեղինակների ցուցակը, սկսվեցին նախապատրաստական աշխատանքները՝ հալածանք, տեղեկատվության հավաքում, հետո արագ ու ճիշտ դատավարություն։
Ընդամենը երեք տարվա ընթացքում մահապատժի են ենթարկվել Հայոց Ցեղասպանության բոլոր կազմակերպիչները։ Միաժամանակ մահապատժի ենթարկվեցին հայկական ջարդերի ավելի ցածրաստիճան մի քանի հազար մասնակիցներ։ Ոչ ոք չխուսափեց պատժից։
Հայոց ցեղասպանության իրագործողների «սև ցուցակում» առաջինը դավաճան հայերն էին։ Նրանց բոլորին մահապատժի են ենթարկել իրենց հարազատները (եղբայրները, հայրերը, եղբոր/քրոջորդիները):
Ցեղասպան մեքենան շարունակում է իր արյունալի հունձքը ողջ Արեւմտյան Ասիայում և Մերձավոր Արեւելքում, ինչպես նաեւ Արեւմտյան Կասպից Արևմուտքում։ Վաշխառուական համակարգի նման գործողության պատասխանը կարող է լինել միայն ստեղծագործ քաղաքակրթական ձևերի սկզբունքների շրջանակներում՝ Ցեղասպանության, Կուլտուրացիդի և Անտրոպոցիդի հանցագործությունների անխուսափելի պատիժը դրանց կազմակերպիչների և, առաջին հերթին, հանցակիցների կողմից։

Постоянного Трибунала армянской созидательной цивилизации по Геноциду, Культуроциду и Антропоциду автохтонных народов
26-09-2022 12:42:28 | Армения | Объявления
«…суверенитет нельзя рассматривать
как право убивать миллионы невинных людей»
Рафаэль Лемкин
13 сентября 2022 года, основываясь на недопустимости силовых решений и международной легитимизации силовой экспансии, в связи с подтвержденным фактом совершения международного преступления, а именно вероломной военной агрессии ВС Азербайджана в отношении суверенной территории Армении, с пресечением административной границы Армянской ССР, начатой в целях лишения свободы и независимости признанного субъекта международного права, а также оккупации части территории Республики Армения и проведения этнических чисток, с применением запрещенных видов вооружений (а именно нанесением кассетных бомб с белым фосфором) по гражданским и военным объектам,
Постоянный ТРИБУНАЛ
армянской созидательной цивилизации
по Геноциду армян, греков, ассирийцев, езидов, арабов, алевитов, алавитов, народа заза, молокан и других коренных народов и Величайшему Культуроциду и Антропоциду армян, удин, талышей, лезгин и других автохтонных народов (сегодня талышей и удин) в Западном Прикаспии,
по преступлениям более 150-летней Геноцидальной машины ростовщичества, не получивших осуждения и наказание
констатировал, что после Первой мировой войны по решению высоких держав Победителей на Парижской мирной конференции должен был сформирован Версальский военный трибунал, который так и не состоялся.
Следуя своим цивилизационным принципам в вопросе наказания за преступления по уничтожению цивилизационных основ ареала и его автохтонных носителей, армянский народ образовал Общественный Трибунал Армянской Цивилизации по преступлениям в ходе Геноцида армян в 1894-1923 годах на территориях Западной Армении, Киликии, Османской империи, Восточной Армении, в городах Баку, Шуши и многих других армянских и армянонаселённых территориях, совершенных тремя сменявшими друг друга турецкими правительствами: султанским, младотурецким и кемалистским, при активном и непосредственном участии курдских бандформирований, в результате чего было убито более 1,5 миллиона армян, а большая часть оставшегося армянского населения была депортирована.
Уцелевший от резни, потерявший Родину армянский народ взял на себя роль судей и свершил правосудие. Это было объединенное усилие армянского народа, различных профессиональных организаций для выявления, разоблачения, осуждения, противодействия, предотвращения и наказания преступной Геноцидальной политики. Армянский народ начал осуществлять правосудие - был составлен список организаторов и главных исполнителей Геноцида, началась подготовительная работа: преследование, сбор информации, а затем последовал суд скорый и правый.
Всего за три года были казнены все организаторы Геноцида армян. Попутно были казнены еще несколько тысяч участников армянской резни более низкого ранга. От возмездия не ушел никто!
В «черном списке» виновников Геноцида армян первыми стояли армяне-предатели. Все они были казнены своими родственниками (братьями, отцами, племянниками).
Сегодня Геноцидальная машина продолжает свою кровавую жатву во всей Передней Азии и Ближнем Востоке, а также в Западном Прикаспии. На такое действие паразитической системы в лице ростовщичества ответ может быть только в рамках принципов созидательных цивилизационных форм: неотвратимое наказание организаторов и пособников преступлений Геноцида, Культуроцида и Антропоцида.
13 сентября 2022 года
Постоянный Трибунал армянской созидательной цивилизации по Геноциду, Культуроциду и Антропоциду автохтонных народов