12 տարուայ ազատազրկման դատապարտուածը փախուստի է դիմել`<br /> օգտվելով քրեա-կատարողական հիմնարկի աշխատակիցների անփութությունից<br />
12 տարուայ ազատազրկման դատապարտուածը փախուստի է դիմել`
օգտվելով քրեա-կատարողական հիմնարկի աշխատակիցների անփութությունից
• 02-04-2009 16:20:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Երեւան-Կենտրոն» քրէակատարողական հիմնարկի կալանաւոր, սպանութեան փորձ կատարելու համար Հիւսիսային քրէական դատարանի 2008թ.-ի դեկտեմբերի 29-ի դատավճռով 12 տարուայ ազատազրկման դատապարտուած Արշակ Աղաբաբեանի փախուստ կատարելու առթիւ Հայաստանի Յատուկ քննչական ծառայութիւնում (ՀՔԾ) յարուցուել է քրէական գործ` ՀՀ Քրէական օրէնսգրքի 315-րդ (պաշտօնական անփութութիւն) եւ 355-րդ յոդուածների 1-ին (Փախուստն ազատազրկման վայրից, կալանաւորուածներին պահելու վայրից կամ ձերբակալուածներին պահելու վայրից) մասերով: Ըստ ՀՔԾ-ի հաղորդագրութեան, Ա.Աղաբաբեանը, օգտվելով «Երեւան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ի աշխատակիցների անփութությունից, փախուստի է դիմել` հիմնարկի տնտեսական պահեստի պատուհանի մետաղացանցը բացելու եւ պատուհանից դուրս գալու միջոցով:

Осужденный на 12 лет лишения свободы совершил побег,<br /> воспользовавшись халатностью сотрудников пенитенциарного<br /> учреждения<br />
Осужденный на 12 лет лишения свободы совершил побег,
воспользовавшись халатностью сотрудников пенитенциарного
учреждения
• 02-04-2009 16:20:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 2 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН. Заключенный пенитенциарного учреждения "Ереван-Кентрон", осужденный за покушение на убийство Северным уголовным судом Армении 29 декабря 2008 года на 12 лет лишения свободы Аршак Агабабян, совершил побег, в связи с чем в Особой следственной службе РА возбуждено уголовное дело по 1 частям статей 315 (должностная халатность) и 355 ( побег с места заключения, с места содержания заключенных или арестованных). Согласно сообщению Особой следственной службы РА, воспользовавшись халатностью сотрудников пенитенциарного учреждения "Ереван-Кентрон", А.Агабабаян совершил побег, открыв металлическую решетку на окне хозяйственного склада учреждения.