ԱՅՍ ՏԱՐԻ «ՈՍԿԷ ԾԻՐԱՆ» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 5-ՐԴ ԿԻՆՈՓԱՌԱՏՕՆԸ ՉԻ<br /> ՈՒՆԵՆԱՅ Ո'Չ ԲԱՑՄԱՆ, ԵՎ Ո'Չ ԷԼ ՓԱԿՄԱՆ ՀԱՆԴԻՍԱՒՈՐ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹԻՒՆՆԵՐ<br />
ԱՅՍ ՏԱՐԻ «ՈՍԿԷ ԾԻՐԱՆ» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ 5-ՐԴ ԿԻՆՈՓԱՌԱՏՕՆԸ ՉԻ
ՈՒՆԵՆԱՅ Ո'Չ ԲԱՑՄԱՆ, ԵՎ Ո'Չ ԷԼ ՓԱԿՄԱՆ ՀԱՆԴԻՍԱՒՈՐ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹԻՒՆՆԵՐ
• 18-06-2008 19:40:00   | Հայաստան  |  Մշակոյթ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՅՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Այս տարի, յուլիսի 13-20-ը կայանալիք «Ոսկէ ծիրան» միջազգային 5-րդ փառատոնը չի ունենայ ո'չ բացման, եւ ո'չ էլ փակման հանդիսաւոր արարողութիւններ: Այս մասին յունիսի 18-ին մամլոյ ասուլիսում յայտարարեց փառատոնի տնօրէն, կինոռեժիսոր Յարութիւն Խաչատրեանը: Նրա խօսքերով, «աւելի լաւ է այդ գումարները ծախսուեն ֆիլմեր բերելու, քան թէ համերգային ծրագրեր պատրաստելու համար», մանաւանդ, որ բոլոր ծանրակշիռ փառատոները շատ համեստ բացում եւ փակում են կազմակերպում: Յարութիւն Խաչատրեանը նշեց, որ փառատօնային բոլոր ֆիլմերի տոմսերի արժէքը լինելու է 300 դրամ շնորհիւ «Վիվասել» ընկերութեան, որը «Մոսկուա» եւ «Նաիրի» կինոթատրոններին պէտք է փոխանցի տոմսերի արժէքի մնացած 1200 դրամը:

THIS YEAR GOLDEN APRICOT 5th INTERNATIONAL FILM FESTIVAL TO<br /> HAVE NEITHER OPENING NOR CLOSURE SOLEMN CEREMONIES<br />
THIS YEAR GOLDEN APRICOT 5th INTERNATIONAL FILM FESTIVAL TO
HAVE NEITHER OPENING NOR CLOSURE SOLEMN CEREMONIES
• 18-06-2008 19:40:00   | Armenia  |  Culture
YEREVAN, JUNE 18, NOYAN TAPAN. This year the Golden Apricot (Voske Tsiran) 5th International Film Festival to be held on July 13-20 will have neither opening nor closure solemn ceremonies. Film director Haroutiun Khachatrian, festival's Director, stated at the June 18 press conference. In his words, "they would rather spend these funds on bringing films than preparing concert programs," especially that all weighty festivals organize a very modest opening and closure. Haroutiun Khachatrian said that tickets of all festival films will cost 300 drams thanks to the VivaCell company, which is to transfer the rest 1200 drams of tickets' cost to Moscow and Nairi cinemas.