Նիկոլ Փաշինյանը ծանօթացած է COP17–ի նախապատրաստական աշխատանքներու ընթացքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այցելած է «Մերիդիան» էքսպո կենտրոն՝ ծանոթանալու Հայաստանում այս տարվա հոկտեմբերին կայանալիք Կենսաբազմազանութեան մասին կոնվենցիայի կողմերու 17-րդ համաժողովի (COP17) նախապատրաստական աշխատանքներու ընթացքին:
Շրջակա միջավայրի նախարար Համբարձում Մաթևոսյանը վարչապետին ներկայացուցած է կենտրոնին մէջ իրականացուող շինարարական աշխատանքները, ստեղծուող պայմանները ու տեխնիկական հնարաւորութիւնները:
Նիկոլ Փաշինյանին զեկուցուած են ենթակառուցուածքներու եւ ծառայութիւններու մատչելիութիւնը ու համապատասխանութիւնը ապահովելու, ինչպես նաեւ համաժողովի անցկացման համար անհրաժեշտ ենթակառուցուածքներու ձեւաւորման աշխատանքները։
Վարչապետն ընդգծած է COP17-ը բարձր մակարդակով կազմակերպելու եւ անցկացնելու կարեւորութիւնը եւ որոշ հարցերու հետ կապուած տուած է համապատասխան հանձնարարականներ։

18-06-2026 18:55 Armenia Press release
Prime Minister Nikol Pashinyan visited the "Meridian" expo center to get acquainted with the progress of the preparatory work for the 17th Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity (COP17), which will take place in Armenia this October.
Minister of Environment Hambardzum Matevosyan presented to the Prime Minister the construction works being carried out at the center, the conditions being created, and the technical capabilities.
Nikol Pashinyan was informed about the work being done to ensure the accessibility and compliance of infrastructure and services, as well as the formation of the necessary infrastructure for the conference.
The Prime Minister emphasized the importance of organizing and conducting COP17 at a high level and gave relevant instructions regarding certain issues.