Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը կը ընդունի ՎԶԵԲ պատվիրակութիւնը
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը այսօր ընդունեց Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Կովկասի տարածաշրջանի ղեկավար Ալկիս Դրակինոսին եւ Հայաստանում ՎԶԵԲ գրասենեակի ղեկավար Գեորգի Ախալկացիին՝ պաշտոնավարման ավարտի կապակցութեամբ: Հանդիպմանն ներկա էին նաեւ վերջիններիս այս պաշտոններում սեպտեմբեր ամսից փոխարինող՝ Թոմաս Կաիրիսը եւ Ռեմոն Զակարիան:
Մանրամասն անդրադարձ կատարելով վերջին տարիներին ՎԶԵԲ հետ ձեւավորված արդյունավետ համագործակցութեան՝ փոխվարչապետ Խաչատրյանը առանձնահատուկ ընդգծեց Ալկիս Դրակինոսի եւ Գեորգի Ախալկացիի դերակատարումը՝ ՀՀ բարեփոխումների օրակարգին համահունչ ծրագրերի նախաձեռնման եւ իրականացման գործում: Փոխվարչապետ Խաչատրյանը, շնորհավորելով Թոմաս Կաիրիսին եւ Ռեմոն Զակարիային պաշտոնները ստանձնելու կապակցութեամբ, վստահութիւն յայտնեց արդյունավետ եւ հետեւողական համագործակցութեան շարունակականութեան վերաբերեալ:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին նաեւ ՎԶԵԲ հետ ձեւավորված ընթացիկ համագործակցութեան հիմնական ուղղութիւնների եւ դրանց ընդլայնման հնարաւորութիւնների վերաբերեալ: Այս համատեքստում մանրամասն անդրադարձ կատարուեց ճանապարհաշինութեան, ջրային համակարգերի արդիականացման, էներգետիկ եւ այլ խոշոր ենթակառուցուածքների, ինչպես նաեւ մասնաւոր հատվածի զարգացմանն ուղղուած ծրագրերի իրականացմանը:

Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan has received the delegation of the EBRD.
Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan today received the Head of the Caucasus Region of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) Alkis Drakinos and the Head of the EBRD Office in Armenia Georgi Akhalkatsi in connection with the completion of their terms. Also present at the meeting were their successors in these positions from September, Thomas Kairis and Ramon Zakarian.
Reflecting on the effective cooperation established with the EBRD in recent years, Deputy Prime Minister Khachatryan particularly emphasized the roles of Alkis Drakinos and Georgi Akhalkatsi in initiating and implementing projects in line with the agenda of reforms in Armenia. Congratulating Thomas Kairis and Ramon Zakarian on assuming their new positions, Deputy Prime Minister Khachatryan expressed confidence in the continuity of effective and consistent cooperation.
The interlocutors also exchanged views on the main directions of the current cooperation with the EBRD and the possibilities for its expansion. In this context, detailed discussions were held on the implementation of projects aimed at road construction, modernization of water systems, energy and other major infrastructure, as well as the development of the private sector.