ՄԻՆՉԵՒ ՏԱՐԵՎԵՐՋ ԿԱՒԱՐՏՈՒԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԿԱՐԻՉՆԵՐԻ ՄԻՈՒԹԵԱՆ<br /> ԵՐԿՈՒ ՄԵԾ ՑՈՒՑԱՍՐԱՀՆԵՐԻ ՎԵՐԱԿԱՌՈՒՑՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԸ<br />
ՄԻՆՉԵՒ ՏԱՐԵՎԵՐՋ ԿԱՒԱՐՏՈՒԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԿԱՐԻՉՆԵՐԻ ՄԻՈՒԹԵԱՆ
ԵՐԿՈՒ ՄԵԾ ՑՈՒՑԱՍՐԱՀՆԵՐԻ ՎԵՐԱԿԱՌՈՒՑՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԸ
• 26-09-2007 16:05:00   | Հայաստան  |  Մշակոյթ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Մինչեւ տարեվերջ կաւարտուեն Հայաստանի նկարիչների միութեան (ՀՆՄ) երկու մեծ ցուցասրահների վերակառուցման աշխատանքները: Շինարարութիւնը փոխշահավետ պայմաններով իրականացնում է «Ռենգեմա» շինկազմակերպությունը: Ինչպէս «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին յայտնեց ՀՆՄ-ի նախագահ Կարեն Աղամեանը, պայմանագրի համաձայն, վերանորոգումից յետոյ երկու ցուցասրահների ընդհանուր մակերեսը ներկայիս 620 քմ-ի փոխարէն կկազմի 860 քմ: Նրա խօսքերով, առաջին հարկի ցուցասրահը նախատեսուած է գեղանկարչական, իսկ երկրորդ յարկինը` գրաֆիկական աշխատանքների ցուցադրության համար: Կ.Աղամեանը յայտնեց նաեւ, որ վերանորոգումից յետոյ միութիւնը կկազմակերպի բազմաբնոյթ ցուցահանդեսներ: «Միութեան դռները բաց կլինեն բոլոր նկարիչների համար: Եվ այստեղ ցուցադրվեն ոչ միայն աւագ եւ միջին սերնդի, այլեւ սկսնակ նկարիչների գործերը»,- նշեց Կ.Աղամեանը:

ДО КОНЦА ГОДА ЗАВЕРШАТСЯ РЕМОНТНЫЕ РАБОТЫ ДВУХ БОЛЬШИХ<br /> ВЫСТАВОЧНЫХ ЗАЛОВ СОЮЗА ХУДОЖНИКОВ АРМЕНИИ<br />
ДО КОНЦА ГОДА ЗАВЕРШАТСЯ РЕМОНТНЫЕ РАБОТЫ ДВУХ БОЛЬШИХ
ВЫСТАВОЧНЫХ ЗАЛОВ СОЮЗА ХУДОЖНИКОВ АРМЕНИИ
• 26-09-2007 16:05:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 26 СЕНТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. До конца года завершатся работы по реконструкции двух больших выставочных залов Союза художников Армении. Строительные работы на взаимовыгодных условиях осуществляет строительная компания "Ренгема". Как сообщил корреспонденту "НОЯН ТАПАН" председатель Союза художников Армении Карен Агамян, согласно договору, после реконструкции общая площадь двух выставочных залов составит 860 кв.м вместо нынешних 620 кв.м. По его словам, выставочный зал на первом этаже предусмотрен для организации выставок живописных работ, а зал на втором этаже - для показа графических работ. К.Агамян сообщил также, что после реконструкции союз будет организовывать многоплановые выставки. "Двери Союза будут открыты для всех художников. И здесь будут выставляться произведения не только художников старшего и среднего поколения, но и работы начинающих художников", - отметил К.Агамян.