«ՀԱՅԱՍՏԱՆ» ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ԲՐԱԶԻԼԻԱՅԻ ՏԵՂԱԿԱՆ ՄԱՐՄՆԻ<br /> ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՄԲ ՆՈՐՈԳՒՈՒՄ Է «ՆՈՐՔ» ՀԻՒԱՆԴԱՆՈՑԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՄԱՍՆԱՇԷՆՔԸ<br />
«ՀԱՅԱՍՏԱՆ» ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ԲՐԱԶԻԼԻԱՅԻ ՏԵՂԱԿԱՆ ՄԱՐՄՆԻ
ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՄԲ ՆՈՐՈԳՒՈՒՄ Է «ՆՈՐՔ» ՀԻՒԱՆԴԱՆՈՑԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՄԱՍՆԱՇԷՆՔԸ
• 08-05-2007 19:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Բրազիլիայի տեղական մարմնի ֆինանսավորմամբ նորոգւում է Երեւանի «Նորք» ինֆեկցիոն հիւանդանոցի երկրորդ մասնաշէնքը: Մինչեւ տարեվերջ նախատեսւում է շահագործման յանձնել մասնաշէնքի երկրորդ եւ երրորդ հարկերը, վերակառուցել տանիքը, կառուցել կաթսայատուն եւ ջեռուցման համակարգ: Ինչպէս «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին յայտնեցին հիմնադրամի Հասարակայնութեան հետ կապերի բաժնից, այդ մասնաշէնքում գործող լաբորատորիաներն ու բաժանմունքները տարեկան սպասարկում են մօտ 3000 հիւանդի: Հիւանդանոցի տնօրէն, ՀՀ գլխաւոր ինֆեկցիոնիստ Արա Ասոյեանը նշել է, որ հիմնադրամի շարունակական աջակցութեան շնորհիւ 1956թ.-ին կառուցոուած հիւանդանոցում սպասարկումը կը համապատասխանի ժամանակակից պահանջներին: Ըստ նրա, դա շատ կարեւոր է հանրապետութեան միակ ինֆեկցիոն հիւանդանոցի համար, որը տարեկան է սպասարկում մօտ 5000 քաղաքացու:

ПРИ ФИНАНСОВОЙ ПОДДЕРЖКЕ БРАЗИЛЬСКОГО ОТДЕЛЕНИЯ ФОНДА<br /> "АЙАСТАН" РЕМОНТИРУЕТСЯ ВТОРОЙ КОРПУС БОЛЬНИЦЫ "НОРК"<br /> " />
ПРИ ФИНАНСОВОЙ ПОДДЕРЖКЕ БРАЗИЛЬСКОГО ОТДЕЛЕНИЯ ФОНДА
"АЙАСТАН" РЕМОНТИРУЕТСЯ ВТОРОЙ КОРПУС БОЛЬНИЦЫ "НОРК"
• 08-05-2007 19:30:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 8 МАЯ, НОЯН ТАПАН. При финансовой поддержке местного органа Общеармянского фонда "Айастан" Армении ремонтируется второй корпус Ереванской инфекционной больницы "Норк". До конца года планируется сдать в эксплуатацию второй и третий этажи больницы, реконструировать крышу, построить котельню и систему отопления. Как сообщили "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы фонда, действующие в этом корпусе лаборатории и отделения обслуживают около 3000 больных в год. Директор больницы, главный инфекционист РА Ара Асоян отметил, что благодаря постоянной поддержке фонда в построенной в 1956 году больнице обслуживание полностью будет соответствовать современным требованиям. По его словам, это очень важно для единственной инфекционной больницы республики, которая обслуживает около 5000 граждан в год.