Կկայանա գիտաժողով` նվիրված Ֆրանսիայի ԱԺ -ի կողմից Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծին
• 12-01-2012 12:20:30   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Ֆրանսիայի Ազգային Ժողովի եւ Սենատի պատգամավորները` Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային Խորհրդի անդամների հետ համատեղ, հատուկ գիտաժողովում կքննարկեն Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրենքը: ARMINFOCENTER: Ինչպես տեղեկացրին «ՀայՏեղեկատվաԿենտրոն»- ին (INTERNATIONAL ARMINFOCENTER) - (Հայկական միջազգային տեղեկատվական - վերլուծական, մշակութային - լուսավորչական եւ իրավական կենտրոն) Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային Խորհրդի ղեկավարությունը, հունվարի 16-ին, ժամը 20-ին, Ֆրանսիայում, Մարսել քաղաքի Սուրբ Սահակ եկեղեցու նիստերի դահլիճում տեղի կունենա գիտաժողով` նվիրված Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի կողմից Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծին եւ Եւրոպայի ու Ֆրանսիայի հայերի մասնակցությանն ու աջակցությանը Սենատին: Գիտաժողովը կազմակերպված է Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային Խորհրդի նախագահ Արմենակ Աբրահամյանի եւ փաստաբան Ֆիլիպ Գրիգորյանի նախաձեռնությամբ: Գիտաժողովի պատվավոր հյուրն է Ֆրանսիայի Ազգային Ժողովի պատգամավոր , օրինագծի հեղինակ Տիկին Վալերի Բուայեն, ով հանդես կգա համազեկույցով: Գիտաժողովի աշխատանքներին կմասնակցեն հայտնի իրավաբաններ, քաղաքագետներ, Ֆրանսիայի Ազգային Ժողովի եւ Սենատի պատգամավորներ: Գիտաժողովը հեռարձակվելու է ուղիղ, ինտերնետ ցանցում, համապատասխան ալիքներով /հասցեն լրացուցիչ կհայտնենք Ձեզ/ : ԶԼՄ-ների գրանցումը եւ գիտաժողովի հետ կապված այլ մանրամասների ճշգրտումները կարելի է կատարել հետեւյալ էլ հասցեով` [email protected]: Արմեն Տեր-Սարգսյան «ՀայՏեղեկատվաԿենտրոն»-ի ղեկավար (INTERNATIONAL ARMINFOCENTER)

На специальной конференции обсудят вопросы, посвященные принятию Закона о криминализации отрицания геноцида армян
• 12-01-2012 12:20:30   | Армения  |  Пресс-релизы
Депутаты Парламента Франции - Национального Собрания и Сената, совместно с членами Национального Совета Западной Армении, на специальной конференции обсудят вопросы, посвященные принятию Закона о криминализации отрицания геноцида армян. ARMINFOCENTER: Как сообщили АРМИНФОЦЕНТРУ - NPP «InternationalArmInfoCenter» (Армянский международный информационно-аналитический, культурно-просветительский и правовой центр) в руководстве Национального Совета Западной Армении, 16 января 2012 года, в зале заседаний Церкви «Сурб Саак» во французском городе Марсель начнет свою работу специальная конференция, посвященная принятию нижней палатой Парламента Фрации - Национальным Собранием Франции Закона о криминализации отрицания геноцида армян и участию армян Европы и Франции в вопросе утверждения данного Закона со стороны верхней палаты Парламента Франции – Сената и его претворению в жизнь. Конференция организована по инициативе председателя Национального Совета Западной Армении Арменака Абрамяна и знаменитого адвоката Филиппа Григоряна. Почетным гостем и содокладчиком на конференции будет депутат Национального Собрания Франции от «Союза за народное движение» – автор законопроекта о криминализации отрицания геноцида армян Валери Буайе. В работе конференции примут участие именитые юристы, политологи, а также депутаты Парламента – Национального Собрания и Сената Франции. Конференция будет транслироваться в он-лайн режиме в сетях Интернет. (адреса интернет – каналов будут сообщены дополнительно) Аккредитация СМИ, а также возможность уточнения подробностей проведения конференции можно по E-mail: haybachdban@wanadoo.fr Руководить проекта АРМИНФОЦЕНТР Армен Тер-Саркисян