ԼՂՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատարն ընդունել է Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի Ստեփանակերտի գրասենյակի ղեկավարին
• 20-02-2012 17:16:54   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Փետրվարի 20-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Վասիլի Աթաջանյանը ընդունել է Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի /ԿԽՄԿ/ Ստեփանակերտի գրասենյակի ղեկավար` Ռոման Պարամոնովին: Զրույցի ընթացքում գրասենյակի ղեկավարը նշել է, որ ԿԽՄԿ-ն շարունակելու է մարդասիրական ծրագրերի իրականացումը ԼՂՀ-ում, դրանք ավելի կոնկրետացնելով: Մասնավորապես, նա կանգ է առել հանրապետության Մարտակերտի եւ Հադրութի շրջաններում անհայտ կորածների ընտանիքների եւ ականներից տուժած քաղաքացիների աջակցության ծրագրերի վրա: Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունՎասիլի Աթաջանյանը շնորհակալություն է հայտնել Ռոման Պարամոնովին արդյունավետ գործունեության համար եւ պատրաստակամություն հայտնել ԿԽՄԿ Ստեփանակերտի գրասենյակի ղեկավարությանը աջակցություն ցուցաբերել իրականացվելիք աշխատանքների ծրագրերին:

Исполняющий обязанности министра иностранных дел НКР принял руководителя Степанакертского офиса Международного Комитета Красного Креста
• 20-02-2012 17:16:54   |   |  Пресс-релизы
20 февраля исполняющий обязанности министра иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Василий Атаджанян принял руководителя Степанакертского офиса Международного Комитета Красного Креста (МККК) Романа Парамонова. В ходе беседы глава офиса отметил, что МККК продолжит осуществление в НКР гуманитарных программ, конкретизировав их. В частности, он остановился на планах по содействию семьям без вести пропавших и пострадавших от мин граждан в Мартакертском и Гадрутском районах республики. Как сообщает Пресс-служба МИД НКР, Василий Атаджанян выразил благодарность Роману Парамонову за продуктивную работу и готовность оказать всяческое содействие руководству Степанакертского офиса МККК в осуществлении намеченных программ.