Բակո Սահակյանը ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր պարգեւատրելու մասին
Հաղթանակի օրվա, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի եւ Շուշիի ազատագրման 21-րդ տարեդարձի կապակցությամբ մայիսի 2-ին Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր պարգեւատրելու մասին:
Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած անձնական արիության համար <<Արիության համար>> մեդալով պարգեւատրվել է 5 հոգի:
Մարտական առաջադրանքների կատարմանը նպաստող հմուտ, համարձակ գործողությունների, զորքերի մարտական պատրաստվածության ապահովման, երկրի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար «Մարտական ծառայություն» մեդալով պարգեւատրվել է 244 հոգի, որից 10-ը` հետմահու:
Շուշի քաղաքի ազատագրման համար մղված մարտերում ցուցաբերած անձնական խիզախության համար «Շուշիի ազատագրման համար» մեդալով պարգեւատրվել է 26 հոգի, որից 3-ը` հետմահու:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար <<Վաչագան Բարեպաշտ>> մեդալով պարգեւատրվել է 4 հոգի, «Երախտագիտություն» մեդալով` 2 հոգի:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանը ստորագրել է նաեւ կարգադրություն`  մի խումբ Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանների, Պաշտպանության բանակի զինծառայողների, Արցախի ազատամարտիկների, զոհված եւ անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների արժեքավոր նվերներ հանձնելու մասին:

Bako Sahakyan signed several decrees
On 2 May in connection with the Victory Day, the Day of the NKR Defence Army and 21st anniversary of the Liberation of Shoushi President of the Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed several decrees.
For personal bravery shown during the defence of the Motherland 5 individuals were awarded with the Medal “For Courage”.
For successful performance of combat missions, raising combat readiness of the forces as well as courage shown while defending state borders 224 individuals, 10 of them posthumously were awarded with the Medal “For Service in Battle”.
For personal bravery shown during the battles for the liberation of Shoushi 26 individuals, three of them posthumously were awarded with the Medal “For Liberation of Shoushi”.
On the same day President Sahakyan signed an order on handing in valuable gifts to a group of Great Patriotic and Artsakh war veterans, Defence Army servicemen, relatives of perished freedom-fighters and missing in action soldiers.