Հայաստանում առաջին ազգային տեղեկատվական համակարգին՝ www.mediagid.am-ին է միացել Autopro.am կայքը
Հայաստանում առաջին ազգային տեղեկատվական համակարգին՝ www.mediagid.am-ին է միացել Autopro.am (www.autopro.am ) կայքը։
Autopro.am–ը Հայաստանի խոշոր ավտոմոբիլային պորտալ է, որտեղ հնարավոր է ձեռք բերել, վաճառել և վարձակել ավտոմեքենա, ինչպես նաև գտնել թարմ տեղեկատվություն ավտոշուկայի մասին։
Այս ռեսուրսի միանալուց հետո համակարգի մասնակիցների թիվը հասավ 31–ի։
Հայաստանում առաջին նորությունների ագրեգատոր www.mediagid.am նոր ինտերնետային նախագիծը գործարկել է «All Media» ՓԲԸ-ն 2010 թվականի նոյեմբերի 30-ին:
MediaGid-ը լուրերի ավտոմատ մշակման և համակարգման համակարգ է։ MediaGid ստացվող տվյալները վերլուծության են ենթարկվում հատուկ ծրագրի կողմից, որը բովանդակությամբ մոտ նյութերը միավորում է սյուժեների մեջ, որոնք կատեգորիաների են բաժանված։
www.mediagid.am կայքի տեղեկատվությունը ներկայացված է համակարգի գործընկերների՝ հայկական առաջատար ԶԼՄ-ների կողմից։ Համակարգի գլխավոր սկզբունքներն են՝ հրատապություն, արդիականություն, մատչելիություն, անկողմնակալություն աղբյուրների նկատմամբ։
www.mediagid.am ագրեգատորի կայքում այժմ օրական ստացվում է մինչև 1200 միավոր տեղեկատվություն երեք լեզվով՝ հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն։ Տեղեկատվությունը թարմացվում է շուրջօրյա՝ իրական ժամանակի ռեժիմում։
MediaGid ազգային տեղեկատվական համակարգը հատուկ գործընկերային ծրագիր է մշակել ԶԼՄ-ների համար, ինչը նրանց հնարավորություն կընձեռի ավելացնել հաճախելիությունը և ընդլայնել իրենց լսարանը։ Գործընկերային ծրագրին կարող են մասնակցել լրատվական գործակալությունները, տպագիր ԶԼՄ-ների էլեկտրոնային տարբերակները, հեռուստաալիքների և ռադիոկայանների կայքերը, ցանցային և թեմատիկ հրատարակությունները։
«All Media» ՓԲԸ-ն ստեղծվել է 2010 թվականին Հայաստանի ինտերնետ նախագծերում վենչուրային ներդրումներ իրականացնելու նպատակով: «All Media» ՓԲԸ-ի հետաքրքրությունների ոլորտում են նաև ինտերնետ-մարքեթինգը, ինտերնետ-գովազդը, PR-ը ինտերնետում, կայքերի մշակումն ու առաջխաղացումը, կոնտեքստային գովազդը, կայքերի աուդիտը, քոնսալթինգը։

Сайт Autopro.am подключился к национальной информационной системе Mediagid.am.
Autopro.am – это крупный автомобильный портал в Армении, где можно приобрести, продать и арендовать автомобиль, а также найти свежие новости об авторынке.
С подключением этого ресурса число участников системы достигло 31.
ЗАО «All Media» запустило с 30 ноября 2010 года новый интернет-проект – первый в Армении новостной агрегатор www.mediagid.am.
MediaGid - это система автоматической обработки и систематизации новостей, где поступающие на ресурс данные анализируются специальной программой, которая объединяет близкие по содержанию новости в сюжеты, разбитые на категории.
Информация на сайте  www.mediagid.am  предоставлена партнерами системы - армянскими СМИ. Главными принципами системы являются: оперативность, актуальность, доступность, беспристрастность к источникам.
На сайт новостного агрегатора   www.mediagid.am  в настоящее время ежедневно поступает до 1,2 тыс. единиц информации на трех языках: армянском, русском и английском. Информация обновляется круглосуточно в режиме реального времени.
Разработанная Национальной информационной системой MediaGid специальная партнерская программа для СМИ позволит им увеличить посещаемость и расширить аудиторию. Участвовать в партнерской программе могут информационные агентства, электронные версии печатных СМИ, сайты телеканалов и радиостанций, сетевые и тематические издания.
ЗАО «All Media» создано в 2010 году с целью осуществления венчурных инвестиций в интернет-проекты в Армении. В сферу интересов All Media входят также интернет-маркетинг, интернет-реклама, PR в Интернете, разработка и продвижение сайтов, контекстная реклама, аудит сайтов, консалтинг.