Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 6-ին ստորագրել է հրամանագիր
Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 6-ին ստորագրել է հրամանագիր` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում բարեգործական մի շարք ծրագրերի իրականացման համար ամերիկահայ բարերար Վարուժան Կյուրեղյանին <<Երախտագիտություն>> մեդալով պարգեւատրվելու մասին։
Նույն օրը Նախագահը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` երաժշտարվեստի զարգացման բնագավառում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների  համար եւ ծննդյան 75-րդ տարեդարձի կապակցությամբ անվանի քանոնահար, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դասախոս, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստուհի Անժելա Աթաբեկյանին շնորհվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արվեստի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում։
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` երաժշտարվեստի զարգացման բնագավառում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների  համար եւ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արվեստի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում է շնորհվել անվանի դուդուկահար, Երևանի Ռոմանոս Մելիքյանի անվան երաժշտական ուսումնարանի դասախոս, Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստ Գեորգի Մինասովին։ Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

• 06-11-2013 16:23:17   | Армения  |  Пресс-релизы
6 ноября Президент Бако Саакян подписал указ о награждении американского благотворителя армянского происхождения Варужана Кюрегяна медалью «Благодарность» за осуществление в Нагорно-Карабахской Республике  ряда благотворительных программ.
В тот же день Президент подписал указ, согласно которому за заслуги перед Нагорно-Карабахской Республикой в сфере развития музыкального искусства и в связи с 75-летним юбилеем известной канонистке, преподавателю Ереванской государственной консерватории им.Комитаса, народной артистке Республики Армения Анжеле Атабекян было присвоено почетное звание заслуженного деятеля искусств НКР.
Другим указом главы государства, за заслуги перед Нагорно-Карабахской Республикой в сфере развития музыкального искусства и в связи с 80-летним юбилеем почетное звание заслуженного деятеля искусств НКР было присвоено известному дудукисту, преподавателю Ереванского музыкального училища им.Романоса Меликяна, заслуженному артисту Республики Армения Георгию Минасову.