ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը գերազանցեց տարեկան 27 հազար տոննա արտադրանքի ցուցանիշը
Երևանի փայլաթիթեղագլանման ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը (մտնում է ալյումինի աշխարհում խոշորագույն արտադրող ՌՈՒՍԱԼ ընկերության  կազմի մեջ) թողարկեց 27 719 տոննա արտադրանք, որը 5,5% ավելի է, քան 2012 թ. (26 264 տ):
Սպառողներին առաքվել է 27 609 տոննա ալյումինի փայլաթիթեղ (աճը` 4,9%): Ձեռնարկությունը բեռնել է ավելի քան 1600 արտահանման պատվերներ գրեթե 20 երկրներ: Հաշվետու տարվա արդյունքներով մեկ աշխատողին բաժին ընկնող արտադրանքն աճել է 6,2%, պատրաստի արտադրանքի թողարկման գործակիցը` 6,8%, իսկ արտաքին խոտանը նվազել է 2 անգամ:
Ինչպես վկայում է Հայաստանի խոշորագույն ընկերությունների հաշվետվությունների վերլուծությունը, որը կատարվում է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից, ԱՐՄԵՆԱԼ-ը կայուն դասվում է առավել բարեխիղճ հարկատուների և արդյունավետ արտահանողների թվին: 2013 թ. գործարանը պետբյուջե մուծել է 1,8 մլրդ դրամ` հարկային մուծումներն ավելացնելով գրեթե 10%:
Արտադրական ցուցանիշների աճն ուղեկցվում է աշխատավարձի աճով: Ներկայումս ԱՐՄԵՆԱԼ-ում աշխատում է շուրջ 700 մարդ, որոնց ամսական միջին աշխատավարձը 2013 թ. կազմում էր 335 հազար դրամից ավելի, ինչը 2,2 անգամ  գերազանցում է հայաստանյան միջին աշխատավարձը:

Завод АРМЕНАЛ впервые за год произвел более 27 тысяч тонн продукции
В 2013 году ереванский фольгопрокатный завод АРМЕНАЛ, который входит в состав одного из крупнейших в мире производителей алюминия компании РУСАЛ, произвел 27 719 тонн продукции, что на 5,5%  больше, чем в 2012 году (26 264 т).
Потребителям отправлено 27 609 тонн алюминиевой фольги (рост – 4,9%). Предприятие отгрузило более 1600 экспортных заказов почти в 20 стран. По итогам отчетного года выработка на одного работника выросла на 6,2%, коэффициент выхода готовой продукции – на 6,8%, а внешний брак снизился в 2 раза.
Как свидетельствует анализ отчетности крупнейших компаний Армении, проводимый Комитетом по государственным доходам республики, АРМЕНАЛ стабильно входит в число наиболее добросовестных налогоплательщиков и эффективных экспортеров. В 2013 году завод внес в государственный бюджет 1,8 млрд драмов, увеличив налоговые отчисления почти на 10%.
Рост производственных показателей сопровождался ростом заработной платы. В настоящее время на АРМЕНАЛе работает около 700 человек со среднемесячной зарплатой, которая за 2013 год составила более 335 тысячи драмов, что в 2,2 раза выше средней зарплаты по Армении.
АРМЕНАЛ, созданный в Ереване в мае 2000 года на базе Канакерского алюминиевого завода,  является одним из крупнейших промышленных предприятий Армении и единственным производителем алюминиевой фольги на Кавказе и в Центральной Азии. Вместе с фольгопрокатными заводами САЯНАЛ, “Уральская фольга” и “Саянская фольга” образует Упаковочный дивизион компании.