Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպել է Հադրութի շրջանի երիտասարդության ներկայացուցիչների հետ
• 27-03-2014 11:22:19   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին Հադրութ քաղաքում հանդիպում է ունեցել շրջանի երիտասարդության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը եւ ներքին քաղաքականությանն առնչվող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել պետության կողմից իրականացվող երիտասարդական քաղաքականությանը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ հանրապետության զարգացման օրակարգի գերխնդիրներից է շրջաններում եւ գյուղերում երիտասարդների համար անհրաժեշտ պայմանների ստեղծումը` ապահովելով նրանց լիարժեք ներգրավվածությունը տարբեր ծրագրերի իրականացման գործում: Բակո Սահակյանի խոսքով` դա նաեւ ժողովրդագրական քաղաքականության հիմնասյուներից է:
Այս համատեքստում Նախագահը կարեւորել է երիտասարդների ակտիվ եւ նախաձեռնողական լինելը` հավելելով, որ նման մոտեցումը թույլ կտա ավելի արդյունավետորեն լուծել տեղերում առկա բազմաթիվ խնդիրներ:
Այնուհետեւ երկրի ղեկավարն այցելել է հանրապետության հարավային թեւ եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքների ընթացքին:
Հանդիպմանը ներկա էին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the town of Hadrout and had a meeting with youth representatives of the region
• 27-03-2014 11:22:19   |   |  Press release
On 26 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the town of Hadrout and had a meeting with youth representatives of the region.
Issues related to the republic’s socio-economic development and domestic policy were touched upon during the meeting. Special attention was paid to the state’s youth policy.
According to the Head of the State the creation of necessary conditions for young people in the regions and villages aimed at securing their full involvement in the implementation of various projects is among the most important tasks on the country's development agenda as well one of the cornerstones of its demographic policy.
Within this context the President considered important active position and zealousness of the youth, adding that such an approach would allow solving more efficiently many existing problems.
Thereupon the Head of the State visited the country’s southern wing and got acquainted with the course of agricultural activities carried out there.