Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպել է Հադրութի շրջանի երիտասարդության ներկայացուցիչների հետ
• 27-03-2014 11:22:19   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին Հադրութ քաղաքում հանդիպում է ունեցել շրջանի երիտասարդության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը եւ ներքին քաղաքականությանն առնչվող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել պետության կողմից իրականացվող երիտասարդական քաղաքականությանը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ հանրապետության զարգացման օրակարգի գերխնդիրներից է շրջաններում եւ գյուղերում երիտասարդների համար անհրաժեշտ պայմանների ստեղծումը` ապահովելով նրանց լիարժեք ներգրավվածությունը տարբեր ծրագրերի իրականացման գործում: Բակո Սահակյանի խոսքով` դա նաեւ ժողովրդագրական քաղաքականության հիմնասյուներից է:
Այս համատեքստում Նախագահը կարեւորել է երիտասարդների ակտիվ եւ նախաձեռնողական լինելը` հավելելով, որ նման մոտեցումը թույլ կտա ավելի արդյունավետորեն լուծել տեղերում առկա բազմաթիվ խնդիրներ:
Այնուհետեւ երկրի ղեկավարն այցելել է հանրապետության հարավային թեւ եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքների ընթացքին:
Հանդիպմանը ներկա էին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился в райцентре Гадрут с представителями молодежи района
• 27-03-2014 11:22:19   |   |  Пресс-релизы
26 марта Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился в райцентре Гадрут с представителями молодежи района.
В ходе встречи были затронуты вопросы, касающиеся социально-экономического развития и внутренней политики республики. Особое внимание было уделено государственной молодежной политике.
Глава государства отметил, что одной из главных задач повестки развития республики является создание необходимых условий для молодежи в районах и селах, обеспечение их полноценной вовлеченности в осуществление различных программ. При этом Бако Саакян подчеркнул, что это является одним из краеугольных камней демографической политики.
В данном контексте Президент отметил важность активной позиции и инициативности молодежи, добавив, что подобный подход позволит более эффективно решать на местах существующие проблемы.
Затем глава государства посетил южную часть республики и ознакомился с ходом проводимых там сельскохозяйственных работ.