Շվեյցարիայի «Սեդրիկ Մարտեն» հիմնադրամի խորհրդի մի խումբ անդամներ Արցախում են
Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 23-ին ընդունել է Շվեյցարիայի «Սեդրիկ Մարտեն» հիմնադրամի խորհրդի մի խումբ անդամների` կազմակերպության հիմնադիր Ժակ Մարտենի գլխավորությամբ, Հայաստանում եւ ԼՂՀ-ում «SPFA» ծրագրի պատասխանատուներին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում բարեգործական մի շարք ծրագրերի իրականացմանը ցուցաբերած գործուն մասնակցության համար Նախագահ Սահակյանը Ժակ Մարտենին պարգեւատրել է <<Երախտագիտություն>> մեդալով։
Իր խոսքում Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ Արցախը պատրաստ է շարունակել համագործակցությունն արտասահմանյան առաջատար կազմակերպությունների հետ` այն համարելով օգտակար մեր երկրի համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

• 23-04-2014 17:37:47   |   |  Press release
On 23 April President Bako Sahakyan received a group of members of the Board of the Cédric Martin Foundation of Switzerland headed by its founder Jacques Martin and responsible representatives of the «SPFA» program in Armenia and the NKR.
Issues related to the implementation of various projects in Artsakh were discussed during the meeting.
President Sahakyan awarded Jacques Martin with "The Gratitude" medal for active participation in realizing a number of humanitarian projects in the Artsakh Republic
In his speech Bako Sahakyan noted that Artsakh was ready to continue its cooperation with leading foreign organizations considering it useful for our country.