Գլենդելում կներկայացվի «Լուսանկարչական ճանապարհորդություն<br /> պատմական Հայաստանով» խորագիրը կրող ցուցահանդես<br />
Գլենդելում կներկայացվի «Լուսանկարչական ճանապարհորդություն
պատմական Հայաստանով» խորագիրը կրող ցուցահանդես
• 20-04-2010 14:14:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԳԼԵՆԴԵԼ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ-ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: Ապրիլի 25-ին Լոս Անջելեսի NLS-LA իրավաբանական ծառայությունների կենտրոնում տեղի կունենա Հայոց ցեղասպանության 95-ամյա տարելիցին նվիրված Կարպիս Տեր-Եղիայանի լուսանկարների ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են` Հարավային Կալիֆոռնիայի համալսարանի (USC) հայկական ուսումնասիրությունների ինստիտուտը, Մաշտոց քոլեջը եւ NLS-LA իրավաբանական ծառայությունների կենտրոնը: Ինչպես տեղեկացնում է mashdots@aol.com կայքը, ցուցահանդեսում կներկայացվեն Կիլիկիան, Արեւմտյան Հայաստանի հայկական պատմական մի քանի քաղաքներ եւ գյուղեր: Ցուցահանդեսը հնարավորություն կընձեռի այցելուներին ավելի լավ ծանոթանալ հայ ժողովրդի ժառանգությանը:

В Глендейле состоится выставка под названием "Фотоэкскурс<br /> по исторической Армении"<br /> по исторической Армении"
В Глендейле состоится выставка под названием "Фотоэкскурс
по исторической Армении"
• 20-04-2010 14:14:00   | Армения  |  Культура
ГЛЕНДЕЙЛ, 20 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН-АРМЯНЕ СЕГОДНЯ. 25 апреля в центре юридических услуг Лос-Анджелеса NLS-LA состоится выставка фотографий Карписа Тер-Агиаяна, посвященная 95-ой годовщине Геноцида армян. Организаторами выставки являются Институт армянских исследований университета Южной Калифорнии, колледж имени Маштоца и центр юридических услуг NLS-LA. Как сообщает сайт mashdots@aol.com, на выставке будут представлены фотографии, сделанные в Киликии, в нескольких исторических городах и селах Западной Армении. Выставка предоставит посетителям возможность ознакомиться с наследием армянского народа на территории Западной Армении.