Տոնավաճառ Ստեփանակերտում՝ նվիրված գյուղատնտեսության աշխատողի օրվան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 12-ին երկրի բարձրաստիճան պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է Գյուղատնտեսության աշխատողի օրվա կապակցությամբ Ստեփանակերտ քաղաքում կազմակերպված տոնավաճառ:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ նման տոնավաճառներն արդեն դարձել են ավանդական եւ նոր մշակույթ են ձեւավորում գյուղատնտեսական արտադրանքի ներկայացման ոլորտում:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

• 14-10-2014 13:43:56   |   |  Economy
On 12 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan accompanied by country's high ranking officials visited the trade fair organized in the Stepanakert city in connection with the Day of Agricultural Worker.
President Sahakyan noted with satisfaction that such trade fairs had already become traditional and had formed a new culture in marketing agricultural production.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, chairman of the National Assembly Ashot Ghoulyan, premier Ara Haroutyunyan and other officials partook in the event.