Նախագահ Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ստեփանակերտի թիվ 6 հիմնական դպրոցի նոր շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը
• 14-10-2014 16:24:33   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 14-ին Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի հետ մասնակցել է Ստեփանակերտի թիվ 6 հիմնական դպրոցի նոր շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Արա Աբրահամյանին ծրագիրը ֆինանսավորելու համար` նշելով, որ դա Հայրենիք-Սփյուռք համագործակցության լավագույն դրսեւորումներից է:
Արարողությանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

• 14-10-2014 16:24:33   |   |  Пресс-релизы
14 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с председателем Союза армян России Ара Абрамяном принял участие в торжественной церемонии открытия нового здания основной школы N6 г.Степанакерта.
Президент Саакян выразил признательность Ара Абрамяну за финансирование программы, отметив, что это является прекрасным проявлением сотрудничества между Родиной и Диаспорой.
В церемонии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.