Նախագահ Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ստեփանակերտի թիվ 6 հիմնական դպրոցի նոր շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը
• 14-10-2014 16:24:33   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 14-ին Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի հետ մասնակցել է Ստեփանակերտի թիվ 6 հիմնական դպրոցի նոր շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Արա Աբրահամյանին ծրագիրը ֆինանսավորելու համար` նշելով, որ դա Հայրենիք-Սփյուռք համագործակցության լավագույն դրսեւորումներից է:
Արարողությանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

• 14-10-2014 16:24:33   |   |  Press release
On 14 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan together with president of the Armenian Union of Russia Ara Abrahamyan partook in a solemn ceremony of opening the new building of Stepanakert basic school N6.
President Sahakyan expressed gratitude to Ara Abrahamyan for financing the program noting that it was among the best manifestations of the Motherland – Diaspora cooperation.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, premier Ara Haroutyunyan and other officials partook in the ceremony.