Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ցավակցական հեռագիր է հղել Խանամիրյանների ընտանիքին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Խանամիրյանների ընտանիքին՝ Լիբանանի Հանրապետության նախկին նախարար և պատգամավոր Սուրեն Խանամիրյանի մահվան կապակցությամբ:
«Ցավով տեղեկացա լիբանանահայ քաղաքական և հասարակական ականավոր գործիչ, Լիբանանի Հանրապետության նախկին նախարար և պատգամավոր, մեծ հայրենասեր Սուրեն Խանամիրյանի մահվան մասին:
Իր երկարամյա բեղմնավոր և բազմաբովանդակ գործունեությունը Սուրեն Խանամիրյանը նվիրել է Լիբանանի զարգացմանը, հայկական կրթական ավանդույթների և արժեքների պահպանմանը, իր նվիրվածությամբ մեծապես նպաստել Հայաստան-Լիբանան բարեկամական հարաբերությունների հաստատմանն ու խորացմանը:
Սուրեն Խանամիրյանի՝ վաստակաշատ գործչի և վառ անհատականության հիշատակը հավերժ կմնա բոլորիս սրտերում:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում ձեզ, ձեր հարազատներին և մերձավորներին, ողջ լիբանանահայությանը»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ վարչությունից։

PRESIDENT SENDS TELEGRAM OF CONDOLENCE ON SUREN KHANAMIRIAN’S DEMISE
President Serzh Sargsyan today sent a telegram of condolence to the Khanamirians on the occasion of former Lebanese Minister and MP Suren Khanamirian’s demise.
“It is with great sadness that I learned of the passing away of the celebrated Lebanese-Armenian statesman, public figure and true patriot, former Lebanese Minister and MP Suren Khanamirian.
For many years, Suren Khanamirian engaged in fruitful and meaningful activities aimed at the development of Lebanon and the preservation of Armenian educational traditions and values. He devotedly contributed to establishing and enhancing friendly relations between Armenia and Lebanon.
The memory of Suren Khanamirian, a distinguished worker and a bright individual, will remain in our hearts forever.
I express my deepest condolences to you, your relatives and friends and the entire Armenians in Lebanon,” reads the Armenian President’s telegram of condolence.