Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ցավակցական հեռագիր է հղել Խանամիրյանների ընտանիքին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Խանամիրյանների ընտանիքին՝ Լիբանանի Հանրապետության նախկին նախարար և պատգամավոր Սուրեն Խանամիրյանի մահվան կապակցությամբ:
«Ցավով տեղեկացա լիբանանահայ քաղաքական և հասարակական ականավոր գործիչ, Լիբանանի Հանրապետության նախկին նախարար և պատգամավոր, մեծ հայրենասեր Սուրեն Խանամիրյանի մահվան մասին:
Իր երկարամյա բեղմնավոր և բազմաբովանդակ գործունեությունը Սուրեն Խանամիրյանը նվիրել է Լիբանանի զարգացմանը, հայկական կրթական ավանդույթների և արժեքների պահպանմանը, իր նվիրվածությամբ մեծապես նպաստել Հայաստան-Լիբանան բարեկամական հարաբերությունների հաստատմանն ու խորացմանը:
Սուրեն Խանամիրյանի՝ վաստակաշատ գործչի և վառ անհատականության հիշատակը հավերժ կմնա բոլորիս սրտերում:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում ձեզ, ձեր հարազատներին և մերձավորներին, ողջ լիբանանահայությանը»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ վարչությունից։

Президент направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Сурена Ханамиряна
Президент Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования семье Ханамирянов в связи с кончиной бывшего министра и депутата Ливанской Республики Сурена Ханамиряна.
«С болью узнал о кончине выдающегося ливанского политического и общественного деятеля армянского происхождения, бывшего министра и депутата Ливанской Республики, большого патриота Сурена Ханамиряна.
Свою многолетнюю плодотворную и многосодержательную деятельность Сурен Ханамирян посвятил развитию Ливана, сохранению армянских образовательных традиций и ценностей, своей преданностью значительно способствовал установлению и углублению дружественных отношений Армения-Ливан.
Память о Сурене Ханамиряне – заслуженном деятеле и яркой личности навсегда останется в наших сердцах.
Выражаю глубокие соболезнования вам, вашим родным и близким, всему ливанскому армянству», - говорится в телеграмме соболезнования Президента Республики.