Ստորագրվել է Բարեկամության հռչակագիր՝ ԼՂՀ Ասկերանի և Ֆրանսիայի Բուկ Բել Էր քաղաքների միջև
Նոյեմբերի 19-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանի Ֆրանսիա կատարած այցելության շրջանակներում, Բուկ Բել Էրի քաղաքապետարանում ստորագրվել է  Բարեկամության հռչակագիր՝ Լեռնային Ղարաբաղի Ասկերան և Ֆրանսիայի Բուկ Բել Էր քաղաքների միջև:
Հռչակագիրը ողջունում է ազատ և ժողովրդավարական հասարակություն ստեղծելուն և զարգացնելուն ուղղված Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի և իշխանությունների հետևողական քայլերը և անընդունելի է համարում Արցախի ժողովրդի մեկուսացումը։ Այն նպատակ ունի ամրապնդել երկու քաղաքների միջև բարեկամական կապերը և համատեղ համագործակցություն հաստատել կրթության, մշակույթի և սպորտի բնագավառներում:
Ստորագրման արարողության ավարտին ԼՂՀ Մշակույթի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, Բուկ Բել Էրի քաղաքապետ Ռիշար Մալիեն, Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը և Մարսելում Հայաստանի Հանրապետության փոխհյուպատոս Սամվել Լալայանը մասնակցել են Բուկ Բել Էրի քաղաքապետարանի աջակցությամբ կազմակերպված «Արցախի ձայներ» խմբի համերգին:

Friendship Declaration Signed Between the NKR Askeran and French Bouc-Bel-Air Cities
On November 19, within the framework of the visit of Minister of Culture and Youth Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic Narine Aghabalian to France, a Friendship Declaration between the NKR Askeran and French Bouc-Bel-Air cities was signed at the City Hall of Bouc-Bel-Air.
The Declaration welcomes the consistent steps of the people and authorities of Nagorno Karabakh towards the establishment and development of a free and democratic society and considers as unacceptable the isolation of the people of Artsakh. It is aimed at strengthening the friendly relations between the two cities and establishing cooperation in the educational, cultural, and sports spheres.
After the ceremony of signing, the NKR Minister of Culture Narine Aghabalian, Mayor of Bouc-Bel-Air Richard Mallié, NKR Permanent Representative to France Hovhannes Gevorgyan, and Vice-Consul of the Republic of Armenia in Marseilles Samvel Lalayan attended the concert of the Voices of Artsakh group organized with the support of Bouc-Bel-Air City Hall.