Արցախի Նախագահը հանդիպել է ԼՂՀ ԱԺ <<Հայրենիք>> եւ <<Ժողովրդավարություն>> խմբակցությունների անդամների հետ
• 22-12-2014 16:47:54   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 22-ին հանդիպումներ է ունեցել ԼՂՀ Ազգային ժողովի <<Հայրենիք>> եւ <<Ժողովրդավարություն>> խմբակցությունների անդամների հետ:
Քննարկվել են հանրապետության ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ նման ձեւաչափով հանդիպումները դարձել են ավանդական եւ գործնականում ապացուցել իրենց արդյունավետությունն ու պահանջված լինելը:
Հանդիպումներին մասնակցում էին ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan held meetings with the members of the NKR National Assembly's "Fatherland" and "Democracy" fractions
• 22-12-2014 16:47:54   |   |  Press release
On 22 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan held meetings with the members of the NKR National Assembly's "Fatherland" (Free Fatherland Party) and "Democracy" (Democratic Party of Artsakh) fractions.
A range of issues related to the republic's domestic and foreign policy were discussed during the meetings.
The Head of the State mention with satisfaction that meetings in such format had become traditional and had proven in practice their efficiency and necessity.
NKR National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, prime-minister Ara Haroutyunyan and other officials partook in the meetings.