Արցախի Նախագահը հանդիպել է ԼՂՀ ԱԺ <<Հայրենիք>> եւ <<Ժողովրդավարություն>> խմբակցությունների անդամների հետ
• 22-12-2014 16:47:54   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 22-ին հանդիպումներ է ունեցել ԼՂՀ Ազգային ժողովի <<Հայրենիք>> եւ <<Ժողովրդավարություն>> խմբակցությունների անդամների հետ:
Քննարկվել են հանրապետության ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ նման ձեւաչափով հանդիպումները դարձել են ավանդական եւ գործնականում ապացուցել իրենց արդյունավետությունն ու պահանջված լինելը:
Հանդիպումներին մասնակցում էին ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Бако Саакян встретился с членами фракций Национального собрания НКР “Родина” и “Демократия”
• 22-12-2014 16:47:54   |   |  Пресс-релизы
22 декабря Президент Бако Саакян встретился с членами фракций Национального собрания НКР “Родина” и “Демократия”.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся внешней и внутренней политики республики.
Глава государства с удовлетворением отметил, что встречи в подобном формате стали традиционными и на практике подтвердили свою эффективность и востребованность.
Во встречах приняли участие председатель Национального Собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.