Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Քաշաթաղի շրջան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 22-ին այցելել է Քաշաթաղի շրջան ու տեղում ծանոթացել Հագարի եւ Աղավնո գետերի միախառնման տեղում կառուցվող նոր ջրամբարի աշխատանքներին:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է ջրամբարի նշանակությունը շրջանում գյուղատնտեսության զարգացման գործում` հավելելով, որ դրա շահագործումը կնպաստի ոռոգելի տարածքների ընդլայնմանը եւ էլեկտրաէներգիայի արտադրության ավելացմանը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել սփյուռքահայ բարերար Վարդան Սերմաքեշին` նախագծի իրականացմանը գործուն մասնակցություն ունենալու համար:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Քաշաթաղի շրջանն ունի ջրային լուրջ պաշարներ, եւ այսուհետ էլ պետությունը հատուկ ուշադրություն է դարձնելու դրանց օգտագործմանը` հետեւելով շրջակա միջավայրի պահպանման բոլոր նորմերին:
Այնուհետեւ Բակո Սահակյանը Հադրութի շրջանի Առաքել գյուղում ներկա է գտնվել Արցախի մի շարք համույթների մասնակցությամբ տեղի ունեցած համերգին: Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ նման միջոցառումների կազմակերպումը գյուղերում նպաստում է այստեղ մշակութային կյանքի աշխուժացմանը:

Бако Саакян посетил Кашатагский район
22 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Кашатагский район и на месте ознакомился с работами по сооружению нового водохранилища на месте слияния рек Агари и Агавно.
Президент Саакян отметил важность водохранилища в деле развития сельского хозяйства, добавив, что его эксплуатация позволит расширить орошаемые территории и увеличитьпроизводство электроэнергии.
Президент Саакян выразил благодарность благотворителю из Диаспоры Вардану Сермакешу за активное участие в осуществлении проекта.
Глава государства подчеркнул, что Кашатагский район имеет серьезные водные ресурсы, и государство будет и впредь уделять особое внимание их использованию, при этом следя за соблюдением всех норм охраны окружающей среды.
Затем Бако Саакян в селе Аракел Гадрутского района присутствовал на концерте с участием ряда ансамблей Арцаха. Глава государства отметил, что организация подобных мероприятий в селах содействует оживлению там культурной жизни.