Նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել է ԼՂՀ ՊԲ սպաների համար Ստեփանակերտում կառուցվող նոր բնակելի թաղամաս
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 4-ին այցելել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի սպաների համար մայրաքաղաք Ստեփանակերտի Թումանյան փողոցում կառուցվող նոր բնակելի թաղամաս եւ տեղում ծանոթացել իրականացվող աշխատանքների ընթացքին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Պաշտպանության բանակի զինծառայողների սոցիալական եւ կենցաղային հիմնախնդիրների լուծումը եղել է եւ կմնա պետության առաջնային խնդիրներից մեկը՝ հավելելով, որ այս ուղղությամբ ծրագրերի իրականացումը կլինի շարունակական:
Նախագահ Սահակյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել թաղամասի կառուցման վերջնական փուլում շինարարության բարձր որակի եւ տեմպերի պահպանման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

• 04-11-2015 16:21:54   |   |  Пресс-релизы
4 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил новый жилой квартал, строящийся для офицеров Армии обороны НКР по ул.Туманяна г.Степанакерта, и на месте ознакомился с ходом проводимых работ.
Глава государства подчеркнул, что решение социальных и бытовых проблем военнослужащих Армии обороны было и останется одной из первоочередных задач государства, добавив, что программы в данном направлении будут носить последовательный характер.
Президент Саакян дал соответствующие поручения по обеспечению высокого качества и темпов строительства на завершающем этапе сооружения квартала.
Президента сопровождали министр обороны Левон Мнацаканян, министр градостроительства Карен Шахраманян, другие должностные лица.