Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի 2015թ. աշխատանքների ամփոփմանը նվիրված նիստին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 15-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի 2015թ. աշխատանքների ամփոփմանը նվիրված նիստին:
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը եւ քաղաքապետարանի տարբեր ստորաբաժանումների պատասխանատուներ:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ կատարված աշխատանքների ծավալը եւ այն դրական տեղաշարժերը, որոնք նկատվում են քաղաքային տնտեսության անխափան աշխատանքն ապահովող տարբեր կառույցների եւ ստորաբաժանումների գործունեության մեջ, արժանի են համապատասխան գնահատականի:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունը հատուկ ուշադրություն է դարձնում մայրաքաղաքի զարգացմանը՝ հավելելով, որ Ստեփանակերտը հանդիսանում է մեր պետության այցեքարտն արտաքին աշխարհի համար:
Բակո Սահակյանը նաեւ կանգ է առել քաղաքում առկա խնդիրների վրա, տվել համապատասխան հանձնարարականներ դրանց լուծման ուղղությամբ:

Bako Sahakyan partook at the meeting of the Stepanakert city administration summing activities carried out in 2015
• 15-02-2016 15:07:20   |   |  Press release
On 15 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at the meeting of the Stepanakert city administration summing activities carried out in 2015.
Mayor Souren Grigoryan and responsible officials representing various subdivisions of the city administration delivered corresponding reports.
In his speech President Sahakyan noted that the volume of carried out works and the positive developments that are evident in the activity of different structures and subdivisions securing the uninterrupted work of the municipal economy deserved an appropriate evaluation.
The Head of the State underlined that the development of the capital was in the spotlight of the state adding that Stepanakert is the visiting card of our state to the outer world.
Bako Sahakyan touched also upon the issues existing in the city giving corresponding instructions for their proper solution.