Բաքուն ճշտում է Աֆղանստանում կործանված ադրբեջանական ինքնաթիռի ուղևորների տվյալները
Աֆղանստանում ադրբեջանական Silk Way ավիաընկերությունից վարձակալած АН-12 բեռնատար ինքնաթիռի կործանման արդյունքում զոհվել է յոթ մարդ, իսկ երկուսը ողջ են մնացել: Interfax.ru-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի քաղաքային ավիացիայի պետական ապարատը:
«Ունեցած տեղեկատվության համաձայն` վթարի արդյունքում ողջ են մնացել Ուկրաինայի երկու քաղաքացիներ, որոնց վիճակը գնահատվում է կայուն բավարար»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ադրբեջանի քաղաքային ավիացիայի պետական ապարատի ճշտված տվյալներով ինքնաթիռի կործանման արդյունքում զոհվել են օդանավի անձնակազմի հրամանատարը, երկրորդ օդաչուն, օդագնացը, բորտմեխանիկը, երկու բորտօպերատորները և տեխնիկը:
Silk Way ավիաընկերությունից վարձակալած և Աֆղանստանի ներսում բեռնափոխադրումների համար  նախատեսված АН-12 ինքնաթիռը կործանվել է Դվայներ աֆղանական օդանավակայանում մայիսի 18-ին մոտավորապես թռիչքի 14:30 ռոպեին:  Ինքնաթիռում գտնվել է անձնակազմի 9-ը անդամ:

В Баку уточнили данные о жертвах крушения азербайджанского самолета в Афганистане
В результате крушения в Афганистане грузового самолета АН-12, арендованного у азербайджанской авиакомпании Silk Way, погибли семь человек, двое выжили, заявила Государственная администрация гражданской авиации Азербайджана.
"По имеющейся информации в результате катастрофы выжили два гражданина Украины - техники Андрей Ганжа и Рамзи Алиев Рамзи, их состояние оценивается как стабильно удовлетворительное", - говорится в сообщении.
По уточненным данным администрации, в результате крушения самолета погибли командир экипажа Рашид Шайданов (гражданин Узбекистана), второй пилот Алтай Абдуллаев (гражданин Азербайджана), штурман Назим Асадуллаев (гражданин Азербайджана), бортмеханик Надир Рзаев (гражданин Азербайджана), радиооператов Фирдоуси Шахвердиев (гражданин Азербайджана), бортоператов Азер Зульфиев (гражданин Азербайджана), бортоператор, техник Руслан Заднипрянец (гражданин Украины).
Самолет АН-12, арендованный у компании Silk Way для выполнения грузовых перевозок внутри Афганистана, разбился в афганском аэропорту Двайер 18 мая примерно в 14:30 при взлете. На его борту находились девять членов экипажа.