Քլինթոնը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի նախագահ ընտրվելու դեպքում ակտիվացնելու է արտաքին քաղաքականությունը
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը մտադիր է հաղթանակի դեպքում ակտիվ արտաքին քաղաքականություն վարել: tass.ru-ի փոխանցմամբ` այս մասին նա հայտարարել է Օհայո նահանգում կայացած նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում:
Նա կարծիք է հայտնել, որ ԱՄՆ-ն հանդիսանում է բացառիկ մի երկիր, որն անփոխարինելի է:
«Ամերիկյան առաջնորդությունը նշանակում է մեր համախոհների աջակցություն, քանի որ գոյություն ունի դաշնակիցների ցանց և այն հանդիսանում է մի մասնիկը նրա, ինչը մեզ դարձնում է բացառիկ»,- ասել է նա` հավելելով, որ աշխարհում ոչ մի ուրիշ պետություն չունի այնպիսի դաշինքներ, ինչպիսիք իրենցն է:
Այդ կապակցությամբ նա նաև քննադատության է ենթարկել իր մրցակից Դոնալդ Թրամփին Հանրապետական կուսակցությունից:

• 01-09-2016 13:41:22   | США  |  Международные новости
Кандидат на пост президента США от Демократической партии Хиллари Клинтон намерена в случае победы на ноябрьских выборах проводить активную внешнюю политику, а не курс, более близкий к изоляционизму. Она подтвердила это, выступая  на предвыборном митинге в Цинциннати (штат Огайо).
"Америка должна вести за собой", - провозгласила претендент на высший государственный пост в США. Она выразила мнение, что "США являются исключительной страной,.. незаменимой страной". "Американское лидерство означает поддержку наших союзников, поскольку сеть союзников и является частью того, что делает нас исключительными. Ни у какого другого государства в мире нет таких альянсов, как у нас; у России и Китая нет ничего подобного", - полагает Клинтон.
В связи с этим она подвергла критике своего соперника - кандидата в президенты от Республиканской партии Дональда Трампа.