Արևմուտքը զինադադարի ձգտում է միայն այն ժամանակ, երբ ահաբեկիչները գտնվում են վատ դրության մեջ. Բաշար Ասադ
• 03-11-2016 15:22:14   | Սիրիա  |  Միջազգային
Արևմուտքը զինադադարի ձգտում է միայն այն ժամանակ, երբ ահաբեկիչները, այլ ոչ թե քաղաքացիական անձիք, գտնվում են վատ դրության մեջ: tass.ru-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հայտարարել է Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը:
Նրա խոսքերով` ԱՄՆ-ն հաշտությունը փորձում է օգտագործել ահաբեկիչներին օգնելու, նրանց  նյութատեխնիկական, զենքով և գումարով աջակցելու նպատակով, որպեսզի վերջիններս կարողանան վերազինվել և նորից սկսել հարձակումները:
«ԱՄՆ-ի և նրա կողմնակիցների համար ահաբեկիչներն ու ահաբեկչությունն իրենից քարտեզ է ներկայացնում, որի օգնությամբ նրանք ցանկանում են խաղաղ սիրիական ասպարեզում»,- հայտարարել է նա` ընդգծելով, որ ԱՄՆ-ն է հրադադարի հարցում անհաջողությունների միակ մեղավորը:

Запад ищет перемирия только тогда, когда террористы, а не гражданские лица находятся в плохом положении.
Об этом заявил президент Сирии Башар Асад в опубликованном в четверг интервью сербской газете "Политика".
"Запад, в первую очередь США, всегда ищут перемирия только тогда, когда террористы находятся в плохом положении, а не гражданские лица. Они пытаются использовать перемирие, чтобы помочь террористам, предоставить им логистическую помощь, оружие и деньги - все для того, чтобы те стали сильнее и снова начали атаковать", - цитирует Асада сербское издание.
"Для США и их союзников террористы и терроризм представляют собой карту, с помощью которой они хотят играть на сирийской арене", - заявил он, подчеркнув, что США виноваты в любой неудаче, связанной с перемирием.