Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպել է Գերմանիայի կանցլերի գլխավոր խորհրդականին (Տեսանյութ)
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Բեռլինում հանդիպում ունեցավ Գերմանիայի կանցլերի արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով գլխավոր խորհրդական Քրիստոֆ Հոյսգենի հետ։
ՀՀ ԱԳ նախարարը և Գերմանիայի կանցլերի գլխավոր խորհրդականը մտքեր փոխանակեցին հայ-գերմանական հարաբերությունների և դրանց զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ։
Հանդիպման ընթացքում հանգամանալից զրույց ծավալվեց միջազգային, տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ:
Էդվարդ Նալբանդյանը ներկայացրեց Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ջանքերն` ուղղված ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջ մղման համար համապատասխան պայմանների ստեղծմանը:
Կողմերն անդրադարձան Մերձավոր Արևելքում առկա իրավիճակին, փոքրամասնությունների պաշտպանության խնդիրներին, փախստականների օժանդակության հետ կապված հարցերին։
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների, դրանց նոր իրավական հիմքի շուրջ ընթացող բանակցությունների շուրջ։

Foreign Minister of Armenia met with the Chief Adviser of Chancellor of Germany. Vidio
On November 3, Edward Nalbandian, Foreign Minister of Armenia, had a meeting  in Berlin with Christoph Heusgen, Chief Foreign and Security Policy Adviser the Chancellor of Germany.
Foreign Minister of Armenia and German Chancellor’s Chief Adviser exchanged views on the Armenian-German relations and the perspectives of their development.
During the meeting, the sides discussed in details international and regional issues.
Edward Nalbandian presented the efforts of Armenia and the OSCE Minsk Group Co-Chairs aimed at the creation of conducive conditions for the advancement of peaceful settlement process of the Nagorno-Karabakh conflict.
The sides touched upon the current situation in the Middle East, protection of minorities, issues related to the aid to refugees.
The interlocutors exchanged views on the Armenia-European Union relations, as well as the ongoing negotiations on a new legal framework of those relations.