Գերմանիայում ահաբեկչության դեմ պայքարելու նոր միջոցառումներ են մշակել
Բեռլինյան ահաբեկչությունից հետո Գերմանիայում իշխող մեծ կոալիցիայի կազմում ընդգրկված կուսակցությունների առաջնորդները համաձայնեցրել են երկրում անվտանգության ամրապնդման ծրագիրը, որը մշակվել է Գերմանիայի ներքին գործերի և արդարադատության նախարարությունների կողմից:
korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` հակաահաբեկչական միջոցառումները քննարկվել են Անգելա Մերկելի, Քրիստոնեա-դեմոկրատական միության և Սոցիալ-դեմոկրատակ կուսակցության  ղեկավարների մասնակցությամբ:
Հանդիպմանը նաև ներկա են գտնվել դաշնային և բավարյան կառավարության այլ ներկայացուցիչներ: Իշխող կոալիցիան մյունխենյան հանդիպման ընթացքում պետք է մշակեր անվտանգության  ընդհանուր հայեցակարգ: Մյունխենում հանդիպումը տևել է երկու ժամ և ավարտվել առանց հայտարարությունների:

В Германии приняли новые меры борьбы с терроризмом
Лидеры партий, входящих в правящую в Германии большую коалицию, согласовали план укрепления безопасности в стране, разработанный министерствами внутренних дел и юстиции ФРГ после берлинского теракта.
Антитеррористические меры обсуждались на встрече главы Христанско-демократического союза, канцлера Ангелы Меркель с руководителями Христианско-социального союза Хорстом Зеехофером и Социал-демократической партии Германии Зигмаром Габриэлем.
На встрече присутствовали также другие представители федерального и баварского правительств.
Правящая коалиция должна была в ходе мюнхенской встречи разработать единую концепцию безопасности в преддверии совместного заседания с руководителями федеральных земель 9 февраля. Встреча в Мюнхене длилась два часа и завершилась без заявлений для прессы.