Էրդողանը և Թրամփը կհանդիպեն ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովից առաջ
Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հաղորդել է Թուրքիայի և ԱՄՆ-ի նախագահներ Ռեջեփ Էրդողանի և Դոնալդ Թրամփի` մայիսին կայանալիք ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովից առաջ երկկողմ հանդիպում անցկացնելու մտադրության մասին: tass-ի փոխանցմամբ` այդ մասին նա հայտարարել է Անկարայում:
Երեքշաբթի Չավուշօղլուն հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնի հետ:  Թուրքական A Haber հեռուստաալիքի տվյալներով` հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել է Էրդողանի Վաշինգտոն կատարելիք այցի հետ կապված հարցեր:
ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովից առաջ, որը կայանալու է մայիսի 25-ին Բրյուսելում, Էրդողանի և Թրամփի հանդիպման մասին ավելի վաղ ևս խոսվել է: Թուրքիայում առայժմ այդ այցի հետ կապված կոնկրետ ամսաթվեր չեն հայտնում:

Эрдоган и Трамп проведут встречу в мае до саммита НАТО
Глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу сообщил о планах президентов Турции и США Тайипа Эрдогана и Дональда Трампа провести двустороннюю встречу в мае до саммита НАТО.
"Лидеры двух стран встретятся перед саммитом НАТО в мае", - заявил он журналистам в Анкаре.
Во вторник Чавушоглу провел телефонный разговор с госсекретарем США Рексом Тиллерсоном. По данным турецкого телеканала A Haber, в ходе разговора обсуждался вопрос визита Эрдогана в Вашингтон, который пока планируется до начала священного месяца Рамадан (27 мая - прим. ТАСС).
О возможной встрече Эрдогана и Трампа до саммита НАТО, который пройдет 25 мая в Брюсселе, говорилось и ранее. Такую вероятность обсуждали в Анкаре, но пока никаких четких планов и дат в Турции не называют.