ԱՄՆ-ում Արցախի ներկայացուցիչը մասնակցել է Արցախում ականազերծման աշխատանքների ֆինանսավորման նպատակով կազմակերպված դրամահավաքին
• 15-06-2017 19:43:30   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Հունիսի 10-ին ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը մասնակցել է Արցախում ականազերծման աշխատանքներ իրականացնող «The HALO Trust» բրիտանական ոչ կառավարական կազմակերպության ֆինանսավորման նպատակով Բոստոն քաղաքում տեղի ունեցած դրամահավաքին,  որը կազմակերպվել և հովանավորվել էր հայ բարերար, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ԱՄՆ Արևելյան ափի տեղական մարմնի նախկին ատենապետ Ռաֆֆի Ֆեստեկչյանի կողմից:
Արցախի ներկայացուցիչն իր խոսքում երախտագիտություն է հայտնել բոլոր մասնակիցներին՝ կարևորելով նրանց ներդրումը Արցախի տարածքն ականներից և այլ պատերազմի պայթուցիկ մնացորդներից մաքրելու գործում:
Միջոցառմանը մասնակցել են The HALO Trust կազմակերպության ներկայացուցիչները՝ գործադիր տնօրեն Ջեյմս Քոուանի գլխավորությամբ, և Բոստոնի հայ համայնքի շուրջ 130 անդամներ:

Представитрель Республики Арцах в США принял участие в сборе средств для финансирования работ по разминированию в Арцахе
• 15-06-2017 19:43:30   |   |  Пресс-релизы
10 июня Постоянный представитель Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) в США Роберт Аветисян принял участие в мероприятии по сбору средств в городе Бостоне с целью финансирования британской неправительственной организации «The HALO Trust», осуществляющей работы по разминированию в Арцахе. Сбор средств был организован и спонсирован армянским благотворителем, бывшим председателем Филиала Всеармянского фонда «Айастан» в Восточном побережье США Раффи Фестекчяном.
В своей речи представитель Арцаха выразил благодарность всем присутствующим, подчеркнув важность их вклада в дело очистки территории Арцаха от мин и других взрывоопасных остатков войны.
На мероприятии присутствовали представители организации «The HALO Trust» во главе с исполнительным директором Джеймсом Коуаном и около 130 членов армянской общины Бостона.