ԱՄՆ-ում Արցախի ներկայացուցիչը մասնակցել է Արցախում ականազերծման աշխատանքների ֆինանսավորման նպատակով կազմակերպված դրամահավաքին
• 15-06-2017 19:43:30   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Հունիսի 10-ին ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը մասնակցել է Արցախում ականազերծման աշխատանքներ իրականացնող «The HALO Trust» բրիտանական ոչ կառավարական կազմակերպության ֆինանսավորման նպատակով Բոստոն քաղաքում տեղի ունեցած դրամահավաքին,  որը կազմակերպվել և հովանավորվել էր հայ բարերար, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ԱՄՆ Արևելյան ափի տեղական մարմնի նախկին ատենապետ Ռաֆֆի Ֆեստեկչյանի կողմից:
Արցախի ներկայացուցիչն իր խոսքում երախտագիտություն է հայտնել բոլոր մասնակիցներին՝ կարևորելով նրանց ներդրումը Արցախի տարածքն ականներից և այլ պատերազմի պայթուցիկ մնացորդներից մաքրելու գործում:
Միջոցառմանը մասնակցել են The HALO Trust կազմակերպության ներկայացուցիչները՝ գործադիր տնօրեն Ջեյմս Քոուանի գլխավորությամբ, և Բոստոնի հայ համայնքի շուրջ 130 անդամներ:

• 15-06-2017 19:43:30   |   |  Press release
On June 10, Permanent Representative of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) to the USA Robert Avetisyan participated in a fund-raising event in Boston, aimed at financing The HALO Trust British non-governmental organization, which implements mine-clearance activities in Artsakh. The fund-raising was organized and sponsored by Armenian benefactor, former Chairman of the U.S. East Coast Affiliate of Hayastan All-Armenian Fund Raffi Festekchian.
In his speech, the representative of Artsakh expressed gratitude to all the participants, highlighting their contribution to clearing the Artsakh territory of mines and other expolsive remnants of war.
The event was attended by representatives of The HALO Trust organization, led by Executive Director James Cowan, and around 130 members of the Armenian community of Boston.