Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու-Յորքում մասնակցել է ՀԱՊԿ-ի անդամ<br /> երկրների արտգործնախարարների հանդիպմանը<br />
Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու-Յորքում մասնակցել է ՀԱՊԿ-ի անդամ
երկրների արտգործնախարարների հանդիպմանը
• 28-09-2009 17:30:00   | ԱՄՆ  |  Քաղաքական
ՆՅՈՒ ՅՈՐՔ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Աշխատանքային այցով Նյու-Յորքում գտնվող Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 26-ին մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպմանը: Ըստ ՀՀ ԱԳՆ Մամուլի եւ տեղեկատվության վարչության հաղորդագրության, հանդիպմանը քննարկվել են կազմակերպության օրակարգային մի շարք հարցեր. մասնավորապես` ՄԱԿ-ում եւ այլ միջազգային կառույցներում արտաքին քաղաքական գործունեության համադրման, եվրոպական եւ միջազգային անվտանգության, ինչպես նաեւ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի օրակարգային խնդիրներ:

Эдвард Налбандян в Нью-Йорке принял участие во встрече<br /> министров иностранных дел государств-участников ОДКБ<br />
Эдвард Налбандян в Нью-Йорке принял участие во встрече
министров иностранных дел государств-участников ОДКБ
• 28-09-2009 17:30:00   | США  |  Политика
НЬЮ-ЙОРК, 28 СЕНТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. Находящийся в Нью-Йорке с рабочим визитом министр Иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 26 сентября принял участие во встрече руководителей внешнеполитических ведомств государств-участников Организации Договора о коллективной безопасности. Как сообщает пресс-служба МИД РА, на встрече обсуждался ряд вопросов повестки ОДКБ, в частности о сопоставлении внешнеполитической деятельности в ООН и других международных организациях, о европейской и мировой безопасности, а также вопросы повестки Генеральной ассамблеи ООН.