Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու-Յորքում մասնակցել է ՀԱՊԿ-ի անդամ<br /> երկրների արտգործնախարարների հանդիպմանը<br />
Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու-Յորքում մասնակցել է ՀԱՊԿ-ի անդամ
երկրների արտգործնախարարների հանդիպմանը
• 28-09-2009 17:30:00   | ԱՄՆ  |  Քաղաքական
ՆՅՈՒ ՅՈՐՔ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Աշխատանքային այցով Նյու-Յորքում գտնվող Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը սեպտեմբերի 26-ին մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպմանը: Ըստ ՀՀ ԱԳՆ Մամուլի եւ տեղեկատվության վարչության հաղորդագրության, հանդիպմանը քննարկվել են կազմակերպության օրակարգային մի շարք հարցեր. մասնավորապես` ՄԱԿ-ում եւ այլ միջազգային կառույցներում արտաքին քաղաքական գործունեության համադրման, եվրոպական եւ միջազգային անվտանգության, ինչպես նաեւ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի օրակարգային խնդիրներ:

Edward Nalbandian takes part in meeting of CSTO member <br /> countries' Foreign Ministers in New York<br />
• 28-09-2009 17:30:00   | USA  |  Politics
NEW YORK, SEPTEMBER 28, NOYAN TAPAN. RA Foreign Minister Edward Nalbandian, who is in New York on a working visit, on September 26, took part in the meeting of Foreign Ministers of CSTO member countries. According to a report by the RA Foreign Ministry Press and Information Department, a number of issues on organization's agenda were discussed at the meeting, in particular, confrontation of foreign political activity at UN and other international structures, issues on the agenda of European and international security, as well as of the UN General Assembly.