ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի և արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցիչների հանդիպումը պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի հետ
• 21-07-2018 12:40:25   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Հուլիսի 20-ին Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ-ում կայացած խորհրդակցությունների շրջանակներում կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմը և արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցիչները հանդիպել են պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի հետ։
Գրիգորի Մարտիրոսյանը շնորհավորել է դիվանագիտական անձնակազմին Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության հիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ՝ ընդգծելով ԱԳՆ դերը Արցախի պետական կառավարման մարմինների արտաքին կապերի զարգացման ու ամրապնդման գործում։
Պետական նախարարն ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմին ու արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցիչներին է ներկայացրել տնտեսության գերակա ոլորտներում արձանագրված ձեռքբերումներն ու հետագա զարգացման միտումները։ Գրիգորի Մարտիրոսյանն անդրադարձել է նաև հանրապետությունում ներդրումային դաշտի առանձնահատկություններին ու առկա ցուցանիշներին։
Երկուստեք կարևորվել է արտաքին ներդրումների ներգրավմանն ուղղված ծրագրերի իրականացումն ու արտաքին տնտեսական կապերի ակտիվացումը։ Այս առումով ընդգծվել է հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչության ու շահագրգիռ կառույցների համագործակցության կարևորությունը։
Հանդիպման վերջում Գրիգորի Մարտիրոսյանը պատասխանել է երկրի տնտեսական զարգացման հեռանկարներին առնչվող ներկաների բազմաթիվ հարցերին։

• 21-07-2018 12:40:25   |   |  Пресс-релизы
20 июля в рамках консультаций, состоявшихся в МИД Республики Арцах, руководящий состав центрального аппарата и Постоянные представители Арцаха за рубежом встретились с государственным министром Григорием Мартиросяном.
Григорий Мартиросян поздравил дипломатический корпус с 25-летием создания внешнеполитического ведомства Арцаха, отметив роль  МИД в развитии и укреплении внешних связей органов государственного управления Арцаха.
Государственный министр представил руководящему составу центрального аппарата МИД и Постоянным представителям Арцаха за рубежом достижения в приоритетных отраслях экономики и тенденции дальнейшего развития.  Григорий Мартиросян коснулся также особенностей и показателей в инвестиционной сфере.
Была отмечена важность реализации программ по привлечению иностранных инвестиций и укреплению внешнеэкономических связей. В этой связи была подчеркнута значимость сотрудничества между внешнеполитическим ведомством и профильными структурами.
В конце встречи Григорий Мартиросян ответил на многочисленные вопросы присутствующих относительно перспектив экономического развития страны.