Երկու նոր նամականիշ՝ նվիրված «Հին աշխարհի ֆլորա և ֆաունա» թեմային
2018 թվականի դեկտեմբերի 14-ին Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտի Հ. Կարապետյանի անվան Երկրաբանական թանգարանի շենքում, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց երկու նամականիշ՝ նվիրված «Հին աշխարհի ֆլորա և ֆաունա» թեմային:
Նամականիշերն ունեն 220 և 280 ՀՀ դրամ անվանական արժեք: Նամականիշերը տպագրված են Ֆրանսիայի “Cartor” տպագրատանը` յուրաքանչյուրը 40 000 տպաքանակով: Նամականիշերի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
220 դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է Արգենտինոզավր, իսկ 280 դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է Տապեժարա:
Նամականիշերի մարումն իրականացրեցին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարարի պաշտոնակարատ Արմեն Արզումանյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ ԳԱԱ Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտի տնօրեն Խաչատուր Մելիքսեթյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

Two new postage stamps dedicated to the theme “Flora and Fauna of the Ancient World”
On December 14th, 2018, two postage stamps dedicated to the theme “Flora and Fauna of the Ancient World” were cancelled and put into circulation by “HayPost” CJSC in the premises of the Geological Museum after H. Karapetyan of the Institute of Geological Sciences of the RA National Academy of Sciences.
The postage stamps with nominal values of 220 and 280 AMD are printed in “Cartor” printing house in France with the print-run of 40 000 pcs each. The author of the stamps’ design is the designer of “HayPost” CJSC David Dovlatyan.
The postage stamp with nominal of 220 dram depicts “Argentinosaurus” and the postage stamp with nominal of 280 dram depicts “Tapejara”.
The postage stamps were cancelled by the Acting Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies of the Republic of Armenia Armen Arzumanyan, the Chairman of the Board of “HayPost” CJSC Juan Pablo Gechidjian, the Director of the Institute of Geological Sciences of the RA National Academy of Sciences Khachatur Meliksetyan, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan.