Ucom-ի բաժանորդները կվայելեն Արցախում ռոմինգի նվազեցված սակագները
Ucom ընկերության շարժական կապի բաժանորդներն Արցախում կօգտվեն մշտապես կապի մեջ մնալու հնարավորությունից ռոմինգի նվազեցված սակագներով։ 2019թ․ օգոստոսի 1-ից Արցախում ճամփորդելիս Ucom ընկերության բաժանորդները կվայելեն ռոմինգի հետևյալ նվազեցված սակագները․ դեպի Հայաստան և տեղական զանգերի համար կգործի 38 ՀՀ դրամ/րոպե սակագինը, մուտքային զանգերի համար՝ 25 ՀՀ դրամ/րոպե և կարճ հաղորդագրությունների սակագինը կկազմի 40 ՀՀ դրամ/SMS։
«Մինչ այդ գործող սակագների փոփոխությունը հնարավոր դարձավ Արցախում ռոմինգի սակագների վերանայման և արդյունքում՝ նվազեցման նպատակով ստեղծված աշխատանքային խմբի մասնակիցների միջև քննարկումների արդյունքում։ Այդ աշխատանքային խումբը ձևավորվել էր ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի հրամանով, ՀՀ ՀԾԿՀ-ի նախաձեռնությամբ, իսկ մասնակիցների թվում ընդգրկված էին Արցախի էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարության, Արցախի հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի, Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ-ի և Հայաստանում գործող բոլոր օպերատորների ներկայացուցիչները», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ Ucom ընկերությունը մեծագույն պատրաստակամությամբ է մասնակցել քննարկմանը և համաձայնել է գործադրել բոլոր անհրաժեշտ ջանքերը, որոնք ուղղված կլինեն ռոմինգի սակագների հետագա նվազեցման նպատակով՝ համապատասխան իրավական կարգավորումներում փոփոխություններ կատարելուն։ Ucom ընկերությունը նաև պատրաստ է աջակցել սակագնային կարգավորման հիմնական սկզբունքներն ու մոտեցումները սահմանելու գործընթացին։

Ucom Subscribers to Enjoy Lower Roaming Rates in Artsakh
Mobile subscribers of Ucom will have the chance to always stay in touch with their close ones living in Armenia at reduced roaming rates in Artsakh. As from August 1, 2019, Ucom subscribers will enjoy the following reduced roaming rates while travelling to Artsakh: calls to Armenia and local numbers shall cost 38 AMD/min, incoming calls will be 25 AMD/min and SMSs will cost 40 AMD/SMS.
"Before that, the change of the existing rates became possible as a result of the review of roaming rates during the discussion among the participants of the working group set up to reduce roaming rates in Artsakh. The working group was set up by order of the RA Minister of High-Tech Industry, at the initiative of RA PSRC and was composed of the representatives of Artsakh Ministry of Economy and Industrial Infrastructures, the State Commission for the Regulation of Public Services and Economic Competition of Artsakh and Karabakh Telecom," noted Hayk Yesayan, Co-founder and Director General at Ucom.
It should be noted that Ucom participated in the discussion with great willingness and agreed to make all the necessary efforts to amend the relevant legal regulations to ensure further reduction of roaming rates. Ucom is also ready to contribute to the process of defining the basic principles and approaches of tariff regulation.