IRRA GWA. PR ոլորտի ամենահեղինակավոր մրցանակաբաշխությունը Երևանում էր
Սույն թվականի սեպտեմբերի 27-ին  Երևանում տեղի ունեցավ PR (Հասարակայնության հետ կապեր) ոլորտի ամենախոշոր, ազդեցիկ ու կարևոր միջոցառումը՝ Միջազգային PR ասոցիացիայի (IPRA ) Golden World Awards 2019  մրցանակաբաշխությունն ու Գալա ընթրիքը:
SPRING PR-ընկերության նախաձեռնությամբ Հայաստան էին ժամանել շուրջ 120 փորձագետներ, պետական կառույցների ներկայացուցիչներ, խոշոր ընկերությունների բարձր օղակի ղեկավարներ, հաղորդակցությունների մասնագետներ 50-ից ավելի երկրներից (ՌԴ, ԱՄՆ, Մեծ Բրիտանիա, Ճապոնիա, Չինաստան, Գանա, Սաուդիան Արաբիա, Եգիպտոս, Թուրքիա, Արգենտինա, եվրոպական մի շարք երկրներ):
Հայաստանում IPRA-ի Golden World Awards մրցանակաբաշխության կազմակերպիչ SPRING PR-ընկերության համահիմնադիր Տաթևիկ Սիմոնյանն իր ողջույնի խոսքում նշեց.
«Այս տարի SPRING PR-ը նշում է իր հիմնադրման տասնամյակը: Երբ դեռ  մեր առաջին քայլերն էինք անում այս ոլորտում, անգամ չէինք պատկերացնում, որ մեր 10-րդ տարեդարձը տոնելու ենք միջազգային PR հանրույթի hետ միասին: IPRA Golden World Awards-ը շատ կարևոր իրադարձություն է ինչպես մեր թիմի, այնպես էլ Հայաստանի համար: Այն PR մասնագիտության և հաղորդակցությունների ոլորտի  զարգացման նոր հնարավորություն է: Եվ սա դեռ սկիզբն է. IPRA-ի հետ արդեն քննարկում ենք միջազգային PR-հանրույթը Հայաստանում ընդունելու նոր նախագծեր»:
IPRA-ի նախագահ Սվետլանա Ստավրևան ողջունեց մասնակիցներին և նշեց. «Այս տարի IPRA Global World Awards-ը Հայաստանում է, այստեղ են  PR մասնագետներ և փորձագետներ 5 մայրցամաքների 50-ից ավելի երկրներից: Այստեղ մեր մրցանակաբաշխությունն աշխարհի PR տաղանդի, ստեղծարարության և նորարարության իսկական տոնի վերածվեց»:
«Շնորհակալություն ենք հայտնում Հայաստանին և SPRING PR-ի մեր սիրելի գործընկերներին IPRA Golden World Awards-ը  Երեւանում հյուրընկալելու համար: Սա իրապես վերջին տարիների լավագույն Գալան էր: Մենք միշտ ասում ենք, որ մեզ հեշտ է գոհացնել, սակայն դժվար է զարմացնել: Սա այն դեպքն է, երբ մենք ուղղակի ցնցված ենք», - իր խոսքում նշեց IPRA-ի գլխավոր քարտուղար Ֆիլիպ Շեպարդը:
IPRA Golden World Awards-ին մրցանակները շնորհվում են տարբեր անվանակարգերում՝ տուրիզմի, հաղորդակցությունների, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, ֆինանսների, առողջապահության և այլ ոլորտներում իրականացված հաջողված հաղորդակցային արշավների համար: Մրցանակներ ստացան այնպիսի կազմակերպություններ, ինչպիսիք են Dutch Tax and Customs Administration, Adidas, Paysafe Group, Lukoil, Coca Cola Spain. Pan American Energy, Yahoo! JAPAN, Central Bank of Nigeria, P&G, Aramco, KFC Russia, McDonald's, Hungary, Ford, Roche, Rossiya Segodnya, Saudi Electricity Company, University of London Worldwide, IKEA, Indonesian Ministry of Finance, HSBC, Viber Russia, Siemens, Riga International Airport եւ այլն https://www.ipra.org/golden-world-awards/winners/:
Հաղթողներին մրցանակներ հանձնեցին  ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Միքայել Փաշայանը՝ Ինդոնեզիայի ֆինանսների նախարարությանը, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների փոխնախարար Ավագ Ավանեսյանը՝ «Agency J ֆինանսական ծառայություններ և ներդրողների հետ հարաբերություններ» կազմակերպությանը, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Սուսաննա Սաֆարյանը՝ Ռուսաստանի Դաշնության Lukoil ընկերությանը, «Երեմյան Փրոջեքթս» ընկերության գլխավոր տնօրեն Դավիթ Երեմյանը՝ Լոնդոնի համալսարանին,  FAST հիմնադրամի ինովացիաների գծով փոխնախագահ Դեյվիդ Բեքեթը՝  Ռիգայի միջազգային օդանավակայանին:
IPRA Golden World Awards մրցանակաբաշխության պատմության մեջ առաջին անգամ Global Host Award  (Միջազգային հյուրընկալող) մրցանակը շնորհվեց SPRING PR-ընկերությանը նման խոշոր միջոցառման և հաղորդակցային արշավի իրականացման համար:
«Առանձնահատուկ ուզում եմ նշել, որ այս տարի առաջին անգամ շնորհեցինք Գլոբալ հյուրընկալող մրցանակը (Global Host Award), և ուրախ եմ, որ այն հենց  Հայաստանում ենք թողնում: Շնորհավորում ենք SPRING PR-ընկերության հրաշալի թիմին այս մեծ ձեռքբերման համար»,-շնորհավորելով մրցանակակիրներին նշեց IPRA-ի նախագահ Սվետլանա Ստավրևան:
SPRING PR-ընկերության համահիմնադիր Նվարդ Մելքոնյանը, ամփոփելով մրցանակաբաշխության արդյունքները, կարևորեց նման միջոցառումների դերը միջազգային մասնագիտական հանրույթի և տեղի մասնագետների միջև համագործակցության ամրապնդման, ոլորտի նորություններին ծանոթանալու և փորձի փոխանակման գործում: «Մեր համար կարևոր էր արձանագրել, որ մենք գնում ենք մասնագիտական ճիշտ ուղիով՝ հստակ պահպանելով PR-էթիկայի կանոնները, հետևելով հաղորդակցման ոլորտի զարգացումներին ու միտումներին, գործնականում կիրառելով վերջին նորույթները: Դրանով ենք ամրապնդում մեր մասնագիտության հեղինակությունը և նպաստում PR ոլորտի զարգացմանը»,-նշեց Ն.Մելքոնյանը:

• 01-10-2019 11:39:00   | Armenia  |  Press release
On 27 September the greatest, most influential and important event of PR field (Public Relations)  IPRA Golden World Awards 2019 award ceremony and Gala dinner took place in Yerevan.
Around 120 experts, representatives of state institutions, top-level managers of major companies, communication specialists from more than 50 countries (Russian Federation, USA, Great Britain, Japan, China, Ghana, Saudi Arabia, Egypt, Turkey, Argentina and a number of European countries) arrived in Armenia at the initiative of SPRING PR-company.
"This year SPRING PR is celebrating its 10th anniversary. When we were taking our first steps in this field, we did not even imagine that we would celebrate our 10th anniversary with the international PR community. IPRA Golden World Awards is a very important event both for our team and Armenia. It is a new opportunity for the development of PR as a profession and of field of communications. And this is just the beginning. We are already discussing the issue of organizing new projects for hosting the international PR-community in Armenia with IPRA," mentioned Tatevik Simonyan, the organizer of IPRA Golden World Awards ceremony in Armenia and co-founder of SPRING PR-company in her welcoming speech.
Svetlana Stavreva, IPRA President welcomed the participants and mentioned:
"This year IPRA Global World Awards is in Armenia, PR specialists and experts from more than 50 countries of 5 continents are here. Our award ceremony has turned here into a true celebration of the world PR talent, creativity and innovation."
"We would like to thank Armenia and our dear colleagues of SPRING PR for hosting IPRA Golden World Awards in Yerevan. This is really the best Gala dinner in recent years. We always say that it is easy to please us but difficult to surprise. This is just the case when we are really surprised and amazed," mentioned  Philip Sheppard, IPRA Secretary General.
Awards are presented at IPRA Golden World Awards for various nominations: for successful communication campaigns in the fields of tourism, communications, information technologies, finance, health, etc. Awards were given to such organizations as Dutch Tax and Customs Administration, Adidas, Paysafe Group, Lukoil, Coca Cola Spain. Pan American Energy, Yahoo! JAPAN, Central Bank of Nigeria, P&G, Aramco, KFC Russia, McDonald's, Hungary, Ford, Roche, Rossiya Segodnya, Saudi Electricity Company, University of London Worldwide, IKEA, Indonesian Ministry of Finance, HSBC, Viber Russia, Siemens, Riga International Airport, etc: https://www.ipra.org/golden-world-awards/winners/.
Deputy Chairman of the RA SRC Mikayel Pashayan presented the award to the Ministry of Finance of Indonesia; Deputy Minister of Economic Development and Investments of the RA Avag Avanesyan presented the award to Financial services & investor relations – Agency j, the award to Lukoilcompany operating in the Russian Federation was presented by Chairperson of the State Tourism Committee of the Ministry of Economic Development and Investments Susanna Safaryan; General director of "Yeremyan Projects" company Davit Yeremyan presented the award to the University of London, UK; and Vice President  of FAST foundation David Beckett presented the award to the TBWA and Riga International Airport .
For the first time in the history of IPRA Golden World Awards ceremony the Global Host Award  was given to SPRING PR-company for carrying out such a great event and communication campaign.
"I would like to particularly mention that this year we have given the Global Host Award for the first time, and I am happy that we are leaving it especially in Armenia. We would like to congratulate the wonderful team of SPRING PR-company for this great achievement," mentioned IPRA President Svetlana Stavreva congratulating the award winners.
Summarizing the results of the award ceremony Nvard Melkonyan, co-founder of SPRING PR-company, highlighted the role of such events in strengthening the cooperation between the international professional community and local specialists, learning the field news and sharing experience.
"It was important for us to record that we are on the right professional path strictly maintaining the rules of PR ethics, following the developments and trends in the field of communications, using the recent innovations. Thus, we are strengthening the reputation of our profession and promoting the development of PR field," mentioned Nvard Melkonyan.