Արմեն Մարտիրոսյան. «Փոխոստիկանապետի սպանությունը վկայում է<br /> Հայաստանի իրավապահ համակարգի անբավարար աշխատանքի մասին»<br />
Արմեն Մարտիրոսյան. «Փոխոստիկանապետի սպանությունը վկայում է
Հայաստանի իրավապահ համակարգի անբավարար աշխատանքի մասին»
• 06-02-2009 20:00:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Փոխոստիկանապետ Գեւորգ Մհերյանի սպանության դեպքը եւս մեկ անգամ ապացուցում է, որ Հայաստանի իրավապահ համակարգը` իր մասնագիտական եւ օրենքով վերապահված լիազորությունների շրջանակներում, բավարար աշխատանք չի իրականացնում, եւ այս պահի դրությամբ մենք բոլորս խոցելի ենք»: Փետրվարի 6-ի ճեպազրույցում այս կարծիքը հայտնեց Ազգային Ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանը` նշելով, որ դեպքն ինքնին դատապարտելի եւ ցավալի է: «Իսկ իրավապահ համակարգը առավել շատ քաղաքական գործընթացների մեջ խառնվելով եւ մարդկանց համոզելով է զբաղված, որ հանկարծ նրանք միտինգների չմասնակցեն»,- ասաց նա: Խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանի կարծիքով, քանի դեռ բացահայտված չեն մինչ այժմ կատարված աղմկոտ, այդ թվում մարտի 1-ի սպանությունների պատվիրատուները, «մենք բոլորս ենք գտնվում շատ վտանգավոր վիճակում, քանի որ մարդասպանները շարունակ գտնվում են ազատության մեջ»: «Ժառանգության» ներկայացուցիչ Վարդան Խաչատրյանն էլ ասաց. «Մհերյանի սպանության հետ կապված մենք ֆիքսում ենք եւս մի հանգամանք, որ թերեւս հասարակական կարծիքի մեջ գնալով արմատավորվում է, որ խնդիրները մեզանում լուծվում են մարտական գնդակներով եւ արյամբ, ինչը երեւի ամենանցանկալի երեւույթն է»:

Armen Martirosian: Murder of deputy head of police bears<br /> evidence of unsatisfactory work of Armenian law enforcement<br /> system <br />
Armen Martirosian: Murder of deputy head of police bears
evidence of unsatisfactory work of Armenian law enforcement
system
• 06-02-2009 20:00:00   | Armenia  |  Politics
YEREVAN, FEBRUARY 6, NOYAN TAPAN. "The murder of the deputy head of the police Gevorg Mherian proves once again that Armenia's law enforcement system does not carry out satisfactory work - within the framework of professional powers reserved for it by law, and at the moment we all are vulnerable", the head of "Heritage" parliamentary faction Armen Martirosian said at the February 6 briefing, noting that the incident is blameworthy and regrettable. "The law enforcement system is more engaged in intervention in political processes and convincing people not to participate in meetings," he said. The secretary of the faction Larisa Aleverdian expressed an opinion that as long as those who ordered the crimes committed so far, including the March 1 killings, are not revealed, "we all are in a very difficult situation as the killers are still at large". The representative of "Heritage" Vardan Khachatrian said: "In connection with Mherian's murder, we have establsihed another circumstance: the idea that problems are solved here by means of bullets and blood is becoming more and more embedded in public opinion, which, perhaps, is the most undesirable phenomenon".