Ucom-ում գործում է ռոումինգի նոր՝ սկսած 2.99 դ/մբ սակագինը 65-ից ավելի երկրներում
«Յուքոմ» ընկերության շարժական կապի ձայնային ծառայության բաժանորդներն այսուհետ կարող են օգտվել 1 ՄԲ-ն սկսած 2,99 դրամ սակագնից 65-ից ավելի եվրոպական ու հայտնի ծովափնյա երկրներում ճամփորդելիս, մասնավորապես՝ Հունաստանում, Կիպրոսում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Մոնտենեգրոյում, Եգիպտոսում և Վրաստանում՝ համապատասխան օպերատորների ցանցին միանալիս։ Սակագնից օգտվելու համար պարզապես անհրաժեշտ է ակտիվացնել նոր՝ «Ինտերնետ ռոումինգում 8 ԳԲ» փաթեթն ընդամենը 24500 դրամով՝ հավաքելով *121*15# և սեղմելով զանգի կոճակը։ Նոր՝ ամենամեծ փաթեթը վավեր է 14 օր։
«Ucom-ում մենք հասկանում ենք ճամփորդելու ընթացքում մտերիմների և, ինչու ոչ, գործընկերների հետ կապի մեջ մնալու կարևորությունը, հատկապես ամառային սեզոնին, երբ արձակուրդային ակտիվ շրջան է: Ռոումինգում 2,99 դրամ/ՄԲ սակագինը մեր հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում կապի մեջ մնալ ու կիսվել ճամփորդական հուշերով՝ ունենալով ինտերնետի մեծ ծավալ մատչելի գնով», - ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ի դեպ, որևէ փաթեթ չակտիվացնելու դեպքում մինչև օգոստոսի 31-ը բաժանորդներն ամեն դեպքում կօգտվեն ռոումինգում ինտերնետի ավելի մատչելի՝ 9 դրամ/ՄԲ հատուկ սակագնից՝ նախկին 15 դրամ/ՄԲ-ի փոխարեն, մասնավորապես Բուլղարիա, Հունաստան, Կիպրոս, Իտալիա, Իսպանիա և Մոնտենեգրո ուղևորվելիս և համապատասխան օպերատորներին միանալիս: Նշենք նաև, որ 9 դրամ/ՄԲ սակագինն անժամկետ գործում է Եգիպտոսում Orange, Վրաստանում Geocell/Magticom, ԱՄԷ-ում du և ԱՄՆ-ում T-Mobile օպերատորներին միանալիս:
Հավելենք, որ ռոումինգի ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել Հայաստանից մեկնելուց առաջ՝ հավաքելով *121#, կամ Ucom բջջային հավելվածի օգնությամբ։ Մնում է միայն վայելել անխափան հաղորդակցությունը Ucom-ի ռոումինգի մատչելի սակագներով, որտեղ էլ որ տանեն ճանապարհները:

• 30-05-2023 11:26:04   | Армения  |  Пресс-релизы
Отныне абоненты голосовой услуги мобильной связи Ucom смогут воспользоваться тарифом роуминга от 2,99 драмов за 1МБ при путешествии в более чем 65 европейских и известных прибрежных стран, в частности, в Грецию, на Кипр, в Италию, Испанию, Черногорию, Египет и Грузию, при подключении к сети соответствующих операторов. Чтобы воспользоваться тарифом, достаточно лишь активировать новый пакет «Интернет в роуминге 8 ГБ» всего за 24500 драмов, набрав *121*15# и нажав на кнопку вызова. Новый, самый большой пакет интернета, действует 14 дней.
«В Ucom мы понимаем, как важно оставаться на связи с близкими и, почему бы и нет, с коллегами во время путешествий, особенно летом, когда наступает оживленный сезон отпусков. Тариф роуминга в 2,99 драмов/МБ дает нашим абонентам возможность оставаться на связи и делиться воспоминаниями о путешествиях, имея при этом большой объем интернета по доступной цене», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Кстати, в случае если абонент не активирует какой-либо пакет до 31 августа, то он(-а) в любом случае воспользуется более доступным тарифом интернета в роуминге в 9 драмов/МБ вместо прежних 15 драмов/МБ, в частности при поездках в Болгарию, Грецию, на Кипр, в Италию, Испанию и Черногорию, подключившись при этом  к сети соответствующих операторов. Также следует отметить, что тариф в 9 драмов/МБ действует бессрочно при подключении к операторам Orange в Египте, Geocell/Magticom в Грузии, du в ОАЭ и T-Mobile в США.
Добавим, что услугу роуминга необходимо активировать перед вылетом из Армении, набрав *121# или используя мобильное приложение Ucom. Остается лишь наслаждаться бесперебойной связью в любой точке мира благодаря доступным тарифам роуминга от Ucom.