«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ի հայտարարությունը
Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությանը համապատասխան հիմնադրված և գործող «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ն (այսուհետ՝ «Ընկերություն»), սույնով հայտնում է, որ ոչ Ընկերությունը, ոչ Ընկերության բաժնետերերը կամ իրական շահառուները սույն հայտարարության հրապարակման օրվա դրությամբ ընդգրկված չեն պատժամիջոցներ կիրառող որևէ իրավասու մարմնի կողմից հրապարակվող որևէ ցուցակում  և Ընկերության նկատմամբ կիրառելի չէ որևէ միջազգային պատժամիջոց:
Նախկինում Ընկերության իրական շահառու պարոն Գլեբ Տրոցենկոն այլևս չի հանդիսանում իրական շահառու՝ 2023 թվականի հոկտեմբերի 27-ին Ընկերությունում իր անուղղակի ամբողջ բաժնեմասի օտարման հետևանքով: Ներկայում պարոն Տրոցենկոյի և Ընկերության միջև որևէ հարաբերություն առկա չէ:
Ընկերության իրական շահառուների մասին ամփոփ տեղեկատվությունը հասանելի է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի պաշտոնական կայքում հետևյալ հղումով՝ https://www.e-register.am/am/companies/1501219/declaration/09d58b41-5083-4abd-86c6-179b7740531d.
«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ն հավատարիմ է մնում թափանցիկ կորպորատիվ կառավարման իր հանձնառությանը, և օրենքով սահմանված կարգով պարբերաբար իրական շահառուների մասին հայտարարագրերի հրապարակումը ընդգծում է ընկերության շարունակական ջանքերը՝ ապահովելու գործարար վարքագծի ամենաբարձր չափանիշները:

• 23-11-2023 14:26:01   | Armenia  |  Press release
"Zangezur Copper-Molybdenum Combine" CJSC (hereinafter referred to as the "Company"), established and existing under the laws of the Republic of Armenia, hereby declares that neither the Company nor its shareholders or ultimate beneficial owners are included in any sanctions lists issued by relevant sanctions authorities as of the date of this statement, and no international sanctions are applicable to the Company.
Mr. Gleb Trotsenko, who formerly held a beneficial ownership position in the Company, no longer retains such status due to the alienation of all his indirect shares in the Company on October 27, 2023. Currently, there is no relationship between Mr. Trotsenko and the Company.
Comprehensive information regarding the ultimate beneficial owners of the Company is accessible on the official website of the State Register of Legal Entities of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia and can be found at the following link: https://www.e-register.am/am/companies/1501219/declaration/09d58b41-5083-4abd-86c6-179b7740531d.
“Zangezur Copper Molybdenum Combine” CJSC remains steadfast in its commitment to transparent corporate governance, and periodic publication of UBOs declarations according to the Armenian legislation underscores the Company's continuous efforts to uphold the highest standards of business conduct.