ՈՒՂԵՐՁ Հայաստան Պետությունը (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն) ժամանակակից սպառնալիքների, մարտահրավերների եւ ապագայի տեսլականի մասին - 31.03.2024
• 03-04-2024 11:11:24   | Հայաստան  |  Հայտարարություններ
Այսօր Երկիր մոլորակի վրա մակաբույծ պարադիգմայի կողմնակիցների գործունեության արդյունքում Երկրորդ համաշխարհային պատերազմին հաջորդած Յալթայի աշխարհակարգի կառուցվածքը ամբողջությամբ ոչնչացել է։ Քանի որ Յալթայի խաղաղությունն այսօր գոյություն չունի, Փարիզի խաղաղության համաժողովի հիմնարար փաստաթղթերը եւ Առաջին համաշխարհային պատերազմին հաջորդած Ազգերի լիգայի որոշումները դառնում են այսօրվա եւ վաղվա աշխարհակարգի հիմքը:
Համաշխարհային ընկերակցության ընդունած բոլոր որոշումներից անկատար մնացին միայն քրդական ինքնավարության եւ Վիլսոնյան Հայաստանի ինքնիշխանության հարցը։ Ավելին, Տրոցկի-Աթաթուրք անօրինական գործարքի ու նախագծի շրջանակներում Հայաստանը օկուպացվել, մասնատվել է, բնակչությունը ենթարկվել է Ցեղասպանության եւ դրա մի փոքր մասի վրա ստեղծվել է պետություն-ռեզերվացիա։ Ստեղծվել է նրա ստորագրությամբ Օսմանյան կայսրության եւ ողջ Հայկական լեռնաշխարհի տարածքում հայության դեմ ուղղված բոլոր ցեղասպանական գործողություններին, ինչպես անցյալի, այնպես էլ ներկայի, օրինականություն տալու համար։
Օսմանյան կայսրության եւ Արեւմտյան Մերձկասպիայի տարածքներում Հայերի ցեղասպանության եւ Մշակութային մեծագույն ցեղասպանության գաղափարական ոգեշնչողները, կազմակերպիչները, իրականացնողներն ու հիմնական շահառուները անպատիժ մնացած անդրազգային մութ ուժերն են՝ որպես 19-րդ դարավերջի եւ ամբողջ 20-րդ դարի պանթուրքիզմի, նացիզմի, ֆաշիզմի, արմատականության եւ այլատյացության բոլոր ձեւերի «մանկաբարձուհի»:
Իթթիհաթ-քեմալական Թուրքիայի եւ շարունակական հեղափոխության բոլշեւիկյան գաղափարների Ռուսաստանի միջեւ կնքված այդպիսի սեպարատ համաձայնագիրը հանգեցրեց նրան, որ Ազգերի լիգան օրինական չի համարում եւ չի ճանաչում Թուրքիայի արեւելյան եւ Ռուսաստանի հարավային սահմանները։
Թուրքիան, Ադրբեջանը, Հյուսիսային Կիպրոսը, քաղաքակրթական այն տարածքում, որում գողացվել, ոչնչացվել եւ յուրացվել են հայերի եւ այլ բնիկ ժողովուրդների մշակութային ժառանգությունն ու ունեցվածքը, արհեստականորեն եւ ապօրինաբար ձեւավորված, այսպես կոչված, վարչակարգեր են՝ օտար քոչվորների, օղուզ-թուրքերի, ադրբեջանցիների եւ թուրք-կիպրացիների: Նրանք  ուղղադավան մահմեդականներ չեն։ Իսլամը ներգրավված չէ հայերի եւ այլ բնիկ ժողովուրդների Ցեղասպանության մեջ. Մեծ Մերձավոր Արեւելքի մահմեդական ժողովուրդները հայերին եւ այլ բնիկ ժողովուրդներին փրկեցին Ցեղասպանությունից։
Այսօր մենք ականատես ենք հայկական պետություն-ռեզերվացիայի մնացորդի ոչնչացման ավարտական գործողություններին։ պետություն-ռեզերվացիայի այդօրինակ «լեգիտիմ» վերացումը պետք է հաստատի ինչպես պետություն-ռեզերվացիայի ինքնիշխանության բացակայությունը, այնպես էլ նրա կողմից «Պահանջատիրության իրավունքի» բացակայությունը։ «Նախագծողների» պլանով, պետություն-ռեզերվացիայի վերացման ընթացակարգի օրինականացման գործում կենտրոնական դերը պատկանում է նույն այդ ռեզերվացիայի վարչակարգին (այսինքն, Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը):
Ստեղծված իրավիճակում ամբողջ հայ ժողովուրդն արդեն իսկ քաղաքական սուբյեկտ է, ով իրավասու է բոլոր միջոցներով կանխել համայն հայ ժողովրդի դեմ ուղղված իրական սպառնալիքներն ու մարտահրավերները, ներառյալ, Հայաստանի Հանրապետության սահմանը բռնամիջոցներով սահմանազատելու եւ սահմանագծելու փորձերը։
Մասնակից ներքին եւ արտաքին խաղացողների, սուբյեկտների, իրավաբանական եւ ֆիզիկական անձանց, հասարակական կազմակերպությունների եւ նրանց ղեկավարների բոլոր գործողությունները կամ անգործությունը ընթացակարգային գույքագրվել, աուդիտի ենթարկվել, վերլուծվել են ավելի քան մեկ դար։ Իրականացվել են անկախ մասնագիտական որակական գնահատումներ, կազմվել են արտադատական փորձագիտական եզրակացություններ, հիմնված թվայնացման եւ արհեստական բանականության վրա, լյուստրացված՝ Հայկական քաղաքակրթության ռազմական տրիբունալի որոշմանը։
Խստորեն դատապարտում ենք Նիկոլ Փաշինյանի եւ նրա կակիստոկրատների (1) գործունեությունը, ով յուրացրել է պետություն-ռեզերվացիայի «Հայաստանի Հանրապետության» տատանվող վասալական միավորման վարչապետի աթոռը... Նա ոչ մի կերպ չի ներկայացնում համայն հայությանը եւ հայոց պետականությունը։ Իսկ բոլոր այն փաստաթղթերը, որոնք նա ստորագրել եւ ստորագրելու է եւ կամ համաձայնեցրել է մարդկության եւ մարդկայնության դեմ բազմաթիվ հանցագործություններ կատարած Ադրբեջանի բռնապետ Իլհամ Ալիեւի  կամ այլոց, տարբեր մակարդակի եւ տրամաչափի համաշխարհային վաշխառության մութ ուժերի ներկայացուցիչների, ավելի քան մեկ դար անպատիժ մնացած  ցեղասպան մեխանիզմի հետ,  ի սկզբանե չի կարող ունենալ իրավական հիմք եւ անվերապահորեն կչեղարկվի հայ ժողովրդի կողմից։ Նրանք Մերիտոցիդի են ենթարկում ողջ հայ ժողովրդին։ (2)
Պետություն-ռեզերվացիայի վարչակարգի կողմից ընդունված բոլոր որոշումները հետագայում չեղարկվելու են։
Հայաստան Պետությունն (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն) իրավասու է հայտարարելու, որ պետություն-ռեզերվացիայի վարչակազմը իրավասու չէ որեւէ որոշում կայացնել Հայ ժողովրդի ճակատագրի, ինչպես նաեւ հայկական քաղաքակրթության այս կամ այն տարածքների վերաբերյալ, այդ թվում՝ պետություն-ռեզերվացիայի տարածքի։
Հայաստան Պետությունը (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն) Արցախի Հանրապետության եւ Արեւմտյան Կասպիայի տարածաշրջանի հայերի նկատմամբ Ադրբեջանի Հանրապետության կառավարության իրականացրած բոլոր գործողությունները գնահատում է, որպես Ցեղասպանություն։
Նկատի ունենալով,
- որ Արցախի Հանրապետության Նախագահ Սամվել Շահրամանյանի 2023 թվականի սեպտեմբերի 28-ի Արցախի Հանրապետության լուծարման մասին ապօրինի հրամանագիրը հակասում է Արցախի Հանրապետության Սահմանադրությանը եւ Անկախության հռչակագրին,
- ինչպես նաեւ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի Հանրապետության սանձազերծած 44-օրյա պատերազմը՝ արգելված զենքի կիրառումը, Թուրքիայի Հանրապետության անմիջական մասնակցությունը, Մերձավոր Արեւելքից ահաբեկիչների վարձկանների ներգրավումը, Հայաստանին թշնամաբար տրամադրված երկրների կոալիցիայի գործունեությունը,
- հատկապես Արցախի Հանրապետության ամբողջական 9-ամսյա շրջափակումը, բնակչության տեղահանումը, ոչնչացումը, պատմամշակութային ժառանգության եւ մշակութային արժեքների ու ունեցվածքի յուրացումը, պատմության կեղծումը, ինքնիշխան Հանրապետության դեմ լայնածավալ ագրեսիան, որը սկսվել է 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-ին եւ շարունակվում մինչ օրս, այսինքն՝ Արցախի եւ Արեւմտյան Կասպիայի տարածաշրջանի (այսպես կոչված, Ադրբեջանի Հանրապետություն) հայերի էթնիկ զտումների, տեղահանության եւ Ցեղասպանության քաղաքականությունը,
Հայաստան Պետությունը (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն) մինչեւ Արցախի Հանրապետության պետական կառույցների վերականգնումը, ստանձնում է միջազգային հարթակներում եւ իրավունքի սուբյեկտներում, պետություններում, Արցախի Հանրապետությունը եւ Արցախի ժողովրդին ներկայացնելու եւ նրա իրավունքները պաշտպանելու ողջ իրավական քաղաքական հանձնառությունը, համաձայն 2023 թվականի սեպտեմբերի 29-ին ընդունած որոշման։
Հայաստան Պետությունը (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն) հաստատում է, «Արեւմտեան Հայաստանի հայերի եւ Արեւմտեան Հայաստանի Մշտական, Զինեալ, Դրական Չեզոքութեան մասին», 29 մարտ 2011 թվականին ընդունած որոշումը։
Հայաստան Պետությունը (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն) հաստատում է, որ ստանձնում է Միջազգային ընկերակցության կողմից հայ ժողովրդին տրված իրավունքների պաշտպանությունը, ներառյալ`
- Սեւրի խաղաղության պայմանագրով, 10 օգոստոս 1920 թ․,
- Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների 28-րդ Նախագահ Վուդրո Վիլսոնի Իրավարար վճռով, 22 նոյեմբերի, 1920 թ., որը վաղեմության ժամկետ չունի եւ պարտադիր է իրականացման համար,
- Հայաստանի սահմանները որոշող Փարիզի խաղաղության համաժողովի Հատուկ հանձնաժողովի Զեկույց-առաջարկով, 24 փետրվար, 1920,
- ԱՄՆ Սենատում Հայաստանի մանդատն ընդունելու հարցի քննարկումներով, մայիս 29-հունիս 1, 1920 թ․, ինչը նշանակում է, որ ԱՄՆ-ն դե ֆակտո (de facto) ճանաչել է Հայաստան պետության իրավունքն ու տիտղոսը հայկական տարածքների նկատմամբ եւ դրանով չեղյալ է համարել այդ տարածքների նկատմամբ Օսմանյան կայսրության իրավունքն ու տիտղոսը,
եւ այդ իրավունքներն ու որոշումները հայկական քաղաքակրթական տարածքում կյանքի կոչելու եւ իրականացնելու հարցով, այդ թվում՝ Հայաստանի Պետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության միջեւ սահմանագծման եւ սահմանազատման եւ Հայաստանի Հանրապետության եւ Թուրքիայի Հանրապետության միջեւ սահմանազատման մասին, հանդես գալով, որպես Հայաստան պետության շարունակական պետություն (continuity), դե ֆակտո ճանաչված եւ դե յուրե ճանաչված 1920 թ.։
Միաժամանակ հայտարարում է, որ հայկական քաղաքակրթության, համայն հայության ներկայացուցիչը, ով իրականացնում է հայ ժողովրդի քաղաքակրթական առաքելությունը, ՀԱՅՔ-ն է:
Այդ թվում, հայ ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության, կյանքի կոչման ու իրականացման խնդիրներում, ընդհուպ մինչեւ «Պահանջատիրության իրավունք», իրավաչափ եւ օրինական ներկայացուցիչը Հայաստան Պետությունն է (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն):
Հայաստան պետության (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն) Նախագահ
Հայաստան պետության (Արեւմտյան Հայաստանի Հանրապետություն) Վարչապետ
Արեւմտյան Հայաստանի Ազգային ժողովի (խորհրդարանի) Նախագահ
31 մարտի, 2024 թ․
1․ Կակիստոկրատիա - (անգլ. Kakistocracy-ից հին հունական kakiotoc «ամենավատ») - կառավարման համակարգ, որը ղեկավարվում է ամենավատ, ամենաքիչ որակավորում ունեցող եւ ամենաանբարեխիղճ քաղաքացիների կողմից:

03-04-2024 11:05:24 | Армения | Объявления
Сегодня, в результате деятельности адептов паразитической парадигмы на Планете Земля, полностью разрушена конструкция Ялтинского мироустройства по итогам Второй мировой войны. Поскольку Ялтинского мира сегодня нет, фундаментом сегодняшнего и завтрашнего мироустройства становятся основополагающие документы Парижской Мирной конференции и Решения Лиги наций по итогам Первой мировой войны.
Из всех принятых решений со стороны мирового сообщества, остались неразрешенными только вопросы курдской автономии и суверенитета Вильсоновской Армении. Более того, в рамках незаконной сделки и проекта Троцкий-Ататюрк Армения была оккупирована, расчленена, население подвергнуто Геноциду, а на небольшой ее части создано государство-резервация, чтобы за его подписью придать легитимность всем Геноцидальным действиям в отношении армянского народа как за текущий, так и предыдущие периоды на территории Османской империи и всего Армянского нагорья.
Идейными вдохновителями, организаторами, реализаторами и главными выгодополучателями Геноцида армян и Величайшего Культуроцида на территории Османской империи и Западного Прикаспия являются ненаказанные транснациональные темные силы, как «повивальная бабка» всех форм пантюркизма, нацизма, фашизма, радикализма и ксенофобии конца XIX и всего XX века.
Такое сепаратное соглашение иттихадо-кемалистской Турции и вдохновленной идеями перманентной революции троцкистско-большевистской России привело к отсутствию признания Лигой наций восточных границ Турции и южных границ России.
Турция, Азербайджан и Северный Кипр на цивилизационном ареале, украденного, уничтоженного и приcвоенного культурного наследия, достояния и имущества армян и других автохтонных народов, искусственные и неправовые незаконные образования, так называемые фальсифицированные режимы пришельцев кочевников - турок-огуз, азербайджанцев и турок-киприотов. Они неправоверные мусульмане! Ислам не причастен к Геноциду армян и других автохтонных народов.
Исповедующие ислам народы Большого Ближнего Востока спасли армян и другие коренные народы от Геноцида.
Сегодня мы являемся свидетелями завершающих актов по уничтожению остатков армянского государства-резервации. Такое «легитимное» упразднение государства-резервации должно констатировать, как отсутствие субъектности государства-резервации, так и отсутствие какого-либо «Права требования». По замыслу «проектировщиков», центральная роль по легитимизации процедуры упразднения государства-резервации принадлежит управляющей администрации такой резервации (т.е. правительству Республики Армения).
В создавшейся ситуации весь армянский народ уже является политическим субъектом, который правомочен решать все вопросы, связанные с предотвращением реальных угроз и вызовов в отношении всего армянского народа, в т.ч. попытках насильственной делимитации и демаркации границы Республики Армения.
Все действия или бездействия участвовавших и участвующих внутренних и внешних игроков, субъектов, юридических и физических лиц, общественных организаций и их глав уже более века процессуально инвентаризуются, аудитируются, анализируются, проводятся независимые профессиональные квалиметрические оценки, составляются внесудебные экспертные заключения и на основе цифровизации и искусственного интеллекта люстрируются к Определению военного Трибунала армянской цивилизации.
Решительно осуждаем деятельность Никола Пашиняна и его какистократов , узурпировавшего кресло премьер-министра РА колеблющегося вассального образования государства-резервации «Республика Армения»... Он никоим образом не представляет всех армян и армянскую государственность, а все документы и договоренности, которые он подписал и подпишет, или договоривался с диктатором Азербайджана Ильхамом Алиевым, совершившим множество преступлений против человечества и человечности, или с другими: разного уровня и калибра представителями темных сил мирового ростовщичества более векового ненаказанного геноцидального механизма, изначально не могут иметь правовую основу и будут безоговорочно отменены армянским народом. Они подвергают Меритоциду весь армянский народ.
Все решения, принятые администрацией государства-резервации, в будущем будут аннулированы.
Государство Армения (Республика Западная Армения) уполномочено заявить, что администрация государства-резервации не уполномочена принимать какие-либо решения касательно судьбы Армянского народа, а также тех или иных территорий ареала армянской цивилизации, включая территорию государства-резервации.
Государство Армения (Республика Западная Армения) все действия правительства Республики Азербайджан в отношении армян Республики Арцах и Западного Прикаспия оценивает как Геноцид.
Принимая во внимание, что незаконный Указ Президента Республики Арцах Самвела Шахраманяна от 28 сентября 2023 г. о ликвидации Республики Арцах противоречил Конституции Республики Арцах и Декларации независимости,
а также развязанную Республикой Азербайджан 27 сентября 2020 года 44-дневную войну, с применением запрещенного оружия, прямым участием Республики Турция, привлечением террористов-наемников с Ближнего Востока, деяния коалиции враждебных Армении стран,особенно полную 9-месячную блокаду Республики Арцах, депортацию, уничтожение, присвоение историко-культурного наследия и культурных ценностей и достояния, фальсификацию истории, полномасштабную агрессию против суверенной Республики Арцах, начатую 19 сентября 2023 года и продолжающаяся по сей день политику этнической чистки, депортации и Геноцида армян Арцаха и Западного Прикаспия (т.е. так называемой Республики Азербайджан),
до восстановления государственных структур Республики Арцах Государство Армения (Республика Западная Армения) берет на себя все правовые и политические обязательства представлять Республику Арцах и народ Арцаха и защищать его права на международных площадках и субъектах права - государствах, в соответствии с решением, принятым 29 сентября 2023 года.
Государство Армения (Республика Западная Армения) подтверждает принятое 29 марта 2011 года решение «О Постоянном, Вооруженном и Положительном Нейтралитете армян Западной Армении и самой Западной Армении».
Государство Армения (Республика Западная Армения) подтверждает, что берет на себя защиту всех прав, предоставленных армянскому народу международным сообществом, в том числе:
- Севрским мирным договором от 10 августа 1920 года;
- не имеющей исковой давности и обратной силы Арбитражным решением 28-го Президента Соединенных Штатов Америки Вудро Вильсона от 22 ноября 1920 года;
- по Докладу-предложению Специальной Комиссии Парижской мирной конференции по определению границ государства Армения от 24 февраля 1920 года;
- по факту обсуждения в Сенате США с 29 мая по 1 июня 1920 года вопроса о принятии мандата Армении, что означает, что Соединенные Штаты Америки «де-факто» признали право и титул государства Армения на армянские территории и тем самым аннулировали право и титул Османской империи на эти территории,
и на претворение этих прав и титулов над территорий ареала армянской цивилизации в жизнь, в том числе по вопросу делимитации и демаркации границы между Государством Армения и Республикой Азербайджан и демаркации границы между Государством Армения и Республикой Турция, выступая в качестве государства-продолжателя (continuity) государства Армения, признанного де-факто и де-юре в 1920 году.
Одновременно заявляем, что единственным представителем армянской цивилизации, представляющим всех армян и осуществляющим цивилизационную миссию армянского народа, является АЙК.
При этом легитимным и законным представителем в вопросах защиты и реализации прав армянского народа, предоставленных международным сообществом, вплоть до «Права требования», является Государство Армения (Республика Западная Армения).