ԱՐԱՄ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻ ՍՏԵՂԾԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԸՆԴԳՐԿՄԱՄԲ<br /> ՌՈՒՄԻՆԻԱՅՈՒՄ ԿԱՅԱՑԵԼ Է «ՏՐԱՆՍԻԼՎԱՆԻԱ» ՆՎԱԳԱԽՄԲԻ ՀԱՄԵՐԳԸ<br />
ԱՐԱՄ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻ ՍՏԵՂԾԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԸՆԴԳՐԿՄԱՄԲ
ՌՈՒՄԻՆԻԱՅՈՒՄ ԿԱՅԱՑԵԼ Է «ՏՐԱՆՍԻԼՎԱՆԻԱ» ՆՎԱԳԱԽՄԲԻ ՀԱՄԵՐԳԸ
• 07-09-2007 19:05:00   | Ռումինիա  |  Մշակույթ
ԿԼՈՒԺ ՆԱՊՈԿԱ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ջեորջե Էնեսկուի (George Enescu) անվան միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում սեպտեմբերի 5-ին Ռումինիայի Կլուժ Նապոկա քաղաքում Ռումինիայում Հայաստանի դեսպանության աջակցությամբ կայացել է «Տրանսիլվանիա» ("Transilvania") պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգը` Արամ Խաչատրյանի ստեղծագործությունների ընդգրկմամբ: Արամ Խաչատրյանի ստեղծագործությունների ներառմամբ սա արդեն վեցերորդ համերգն էր, որ կազմակերպվել էր Հայաստանի դեսպանության կողմից 2007թ. իրականացվող մշակութային համագործակցության ծրագրերի շրջանակում: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ Մամուլի եւ տեղեկատվության վարչությունից, ծրագրի իրականացման գործում դեսպանությանը սատարում է Հայաստանի ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը:

В РУМЫНИИ СОСТОЯЛСЯ КОНЦЕРТ АНСАМБЛЯ "ТРАНСИЛЬВАНИЯ", НА<br /> КОТОРОМ БЫЛИ ИСПОЛНЕНЫ ПРОИЗВЕДЕНИЯ АРАМА ХАЧАТУРЯНА<br /> КОТОРОМ БЫЛИ ИСПОЛНЕНЫ ПРОИЗВЕДЕНИЯ АРАМА ХАЧАТУРЯНА
В РУМЫНИИ СОСТОЯЛСЯ КОНЦЕРТ АНСАМБЛЯ "ТРАНСИЛЬВАНИЯ", НА
КОТОРОМ БЫЛИ ИСПОЛНЕНЫ ПРОИЗВЕДЕНИЯ АРАМА ХАЧАТУРЯНА
• 07-09-2007 19:05:00   |   |  Культура
КЛУЖ НАПОКА, 7 СЕНТЯБРЯ , НОЯН ТАПАН. В рамках Международного музыкального фестиваля имени Джеордже Энеску 5 сентября в Румынии, в городе Клуж Напока, при содействии посольства Армении в Румынии состоялся концерт Государственного филармонического оркестра "Трансильвания", на котором были исполнены произведения Арама Хачатуряна. Это уже шестой концерт, включающий произведения Арама Хачатуряна, который организован посольством Армении в рамках осуществляемых в 2007 году программ по культурному сотрудничеству. Как сообщили "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы МИД РА, в деле осуществления программы посольству оказывает поддержку Филармонический оркестр Армении.