ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵԳԻՊՏՈՍՈՒՄ<br /> ԱՆՑԿԱՑՎԱԾ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ԱՐԺԱՆԱՑԵԼ Է<br /> ՀԱՏՈՒԿ ՎԵՐԱԲԵՐՄՈՒՆՔԻ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵԳԻՊՏՈՍՈՒՄ
ԱՆՑԿԱՑՎԱԾ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ԱՐԺԱՆԱՑԵԼ Է
ՀԱՏՈՒԿ ՎԵՐԱԲԵՐՄՈՒՆՔԻ
• 07-09-2007 15:10:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի երիտասարդական պատվիրակությունը մասնակցել է սեպտեմբերի 1-3-ին Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Շարմ-Էլ-Շեյխ քաղաքում անցկացված «Երիտասարդության ներուժը` հանուն խաղաղության» միջազգային համաժողովին: Ինչպես սեպտեմբերի 7-ի ասուլիսում հայտնեց ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի փոխնախարար Արթուր Պողոսյանը, «Երիտասարդությունը խոսում է, մենք լսում ենք» կարգախոսը կրող համաժողովին մասնակցում էին 100 երկրներից ժամանած շուրջ 1000 երիտասարդներ: Համաժողովը կազմակերպել էր Եգիպտոսի առաջին տիկին Սյուզան Մուբարաքի գլխավորած «Կանանց միջազգային շարժումը»: Հայկական պատվիրակությունը կազմված էր տարբեր մասնագիտության 11 երիտասարդներից: Ա.Պողոսյանի խոսքերով, ողջ այցի ընթացքում զգացվում էր կազմակերպիչների հատուկ վերաբերմունքը հայկական պատվիրակության նկատմամբ. սեպտեմբերի 2-ին հայկական պատվիրակությանը ընդունել է Ս.Մուբարաքը: Հանդիպման ընթացքում նա բարձր է գնահատել հայկական պատվիրակության մասնակցությունը համաժողովին: Փոխնախարարը նշեց, որ Ս.Մուբարաքը կարեւորել է նմանատիպ միջոցառումների շարունակականությունը միջազգային եւ տարածաշրջանային մակարդակներով: Ի դեպ, փակման արարողության ժամանակ երգի կատարումով հանդես է եկել հայկական պատվիրակության անդամ երգչուհի Սիրուշոն:

АРМЯНСКАЯ МОЛОДЕЖНАЯ ДЕЛЕГАЦИЯ НА МЕЖДУНАРОДНОМ МОЛОДЕЖНОМ<br /> ФОРУМЕ УДОСТОИЛАСЬ ОСОБОГО ПРИЕМА<br />
АРМЯНСКАЯ МОЛОДЕЖНАЯ ДЕЛЕГАЦИЯ НА МЕЖДУНАРОДНОМ МОЛОДЕЖНОМ
ФОРУМЕ УДОСТОИЛАСЬ ОСОБОГО ПРИЕМА
• 07-09-2007 15:10:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 7 СЕНТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. С 1 по 3 сентября молодежная делегация Армении в египетском городе Шарм-Эль-Шейх приняла участие в международном форуме "Потенциал молодежи - на дело мира". Как сообщил на пресс-конференции 7 сентября заместитель министра спорта и по делам молодежи РА Артур Погосян, на конференции под девизом "Молодежь говорит, мы слушаем" собрались около 1000 молодых людей из 100 стран. Форум был организован "Международным женским движением", возглавляемым первой леди Египта Сюзан Мубарак. Армянская делегация из 11 молодых людей разных специальностей. По словам А.Погосяна, в ходе всего визита ощущалось особое отношение организаторов к армянской делегации: 2 сентября арм- янскую делегацию приняла С.Мубарак. Заместитель министра отметил, что С.Мубарак подчеркнула важность продолжения подобных мероприятий на международном и региональном уровнях. Кстати, на церемонии закрытия с песней выступила член армянской делегации Сирушо.