ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵԳԻՊՏՈՍՈՒՄ<br /> ԱՆՑԿԱՑՎԱԾ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ԱՐԺԱՆԱՑԵԼ Է<br /> ՀԱՏՈՒԿ ՎԵՐԱԲԵՐՄՈՒՆՔԻ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵԳԻՊՏՈՍՈՒՄ
ԱՆՑԿԱՑՎԱԾ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎՈՒՄ ԱՐԺԱՆԱՑԵԼ Է
ՀԱՏՈՒԿ ՎԵՐԱԲԵՐՄՈՒՆՔԻ
• 07-09-2007 15:10:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի երիտասարդական պատվիրակությունը մասնակցել է սեպտեմբերի 1-3-ին Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Շարմ-Էլ-Շեյխ քաղաքում անցկացված «Երիտասարդության ներուժը` հանուն խաղաղության» միջազգային համաժողովին: Ինչպես սեպտեմբերի 7-ի ասուլիսում հայտնեց ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի փոխնախարար Արթուր Պողոսյանը, «Երիտասարդությունը խոսում է, մենք լսում ենք» կարգախոսը կրող համաժողովին մասնակցում էին 100 երկրներից ժամանած շուրջ 1000 երիտասարդներ: Համաժողովը կազմակերպել էր Եգիպտոսի առաջին տիկին Սյուզան Մուբարաքի գլխավորած «Կանանց միջազգային շարժումը»: Հայկական պատվիրակությունը կազմված էր տարբեր մասնագիտության 11 երիտասարդներից: Ա.Պողոսյանի խոսքերով, ողջ այցի ընթացքում զգացվում էր կազմակերպիչների հատուկ վերաբերմունքը հայկական պատվիրակության նկատմամբ. սեպտեմբերի 2-ին հայկական պատվիրակությանը ընդունել է Ս.Մուբարաքը: Հանդիպման ընթացքում նա բարձր է գնահատել հայկական պատվիրակության մասնակցությունը համաժողովին: Փոխնախարարը նշեց, որ Ս.Մուբարաքը կարեւորել է նմանատիպ միջոցառումների շարունակականությունը միջազգային եւ տարածաշրջանային մակարդակներով: Ի դեպ, փակման արարողության ժամանակ երգի կատարումով հանդես է եկել հայկական պատվիրակության անդամ երգչուհի Սիրուշոն:

ARMENIAN YOUTH DELEGATION HONORED WITH SPECIAL ATTITUDE IN<br /> YOUTH INTERNATIONAL CONFERENCE HELD IN EGYPT<br />
• 07-09-2007 15:10:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, SEPTEMBER 7, NOYAN TAPAN. The Armenian Youth delegation took part in the international conference titled "Potential of the young for peace", which was held in the city of Sharm-el-Sheikh of the Arabic Republic of Egypt from September 1 to 3. According to the information provided by Arthur Poghosian, the RA Deputy Minister of Sport and Youth Affairs, at the press conference held on September 7, about 1000 young people from 100 countries took part in the conference with the following slogan: "The young speak, we listen". The conference was organized by the "Women's International Movement" headed by Suzan Mubarak, the first Lady of Egypt. The Armenian delegation was composed of 11 young people having different specialities. In the words of Arthur Poghosian, the special attitude of the organizers towards the Armenian delegation was felt throughout the visit: the Armenian delegation was received by S. Mubarak on September 2. During the meeting she highly appreciated the participation of the Armenian delegation in the conference. The Deputy Minister mentioned that S. Mubarak attached importance to the continuousness of such kind of measures at international and regional levels. By the way, singer Sirusho, a member of the Armenian delegation, performed a song during the closing ceremony of the conference.