ԱՅՍ ՏԱՐՎԱ Յ ԱՄԻՍՆԵՐԻ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՐՁԱՆԱԳՐՎԵԼ Է<br /> ՄԻԱՎ-ՈՎ ՎԱՐԱԿՄԱՆ 34 ՆՈՐ ԴԵՊՔ. ՀԻՎԱՆԴՆԵՐԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԹԻՎԸ ՄՈՏ 3000<br /> Է<br />
ԱՅՍ ՏԱՐՎԱ Յ ԱՄԻՍՆԵՐԻ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՐՁԱՆԱԳՐՎԵԼ Է
ՄԻԱՎ-ՈՎ ՎԱՐԱԿՄԱՆ 34 ՆՈՐ ԴԵՊՔ. ՀԻՎԱՆԴՆԵՐԻ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԹԻՎԸ ՄՈՏ 3000
Է
• 08-06-2007 22:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանում առաջին ՄԻԱՎ վարակակրի հայտնաբերումից` 1988թ.-ից, մինչեւ այս տարվա մայիսի 31-ը ՀՀ քաղաքացիների շրջանում արձանագրվել է վարակի 463 դեպք, որից 66-ը` 2006 թվականի ընթացքում: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեցին ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման հանրապետական կենտրոնից, այս տարեսկզբից հանրապետությունում արձանագրվել է ՄԻԱՎ վարակի 34 նոր դեպք: ՄԻԱՎ-ով հիվանդներից 174-ի (34 կին եւ 5 երեխա) մոտ ախտորոշվել է ՁԻԱՀ, ընդ որում, 23-ի մոտ` այս տարվա ընթացքում: Մինչ օրս գրանցվել է ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ով հիվանդների մահվան 109 դեպք: Մահացածների թվում են 19 կին եւ 3 երեխա: Նշվեց նաեւ, որ ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀԻ իրավիճակի գնահատումը վկայում է, որ հաշվարկային տվյալներով հանրապետությունում ապրում է 2800 ՄԻԱՎ-ով հիվանդ մարդ:

В ТЕЧЕНИЕ ТРЕХ МЕСЯЦЕВ ЭТОГО ГОДА В АРМЕНИИ<br /> ЗАРЕГИСТРИРОВАНО 34 НОВЫХ СЛУЧАЯ ЗАРАЖЕНИЯ ВИЧ#СПИД:ОБЩЕЕ ЧИСЛО<br /> БОЛЬНЫХ ДОСТИГЛО 3000<br />
В ТЕЧЕНИЕ ТРЕХ МЕСЯЦЕВ ЭТОГО ГОДА В АРМЕНИИ
ЗАРЕГИСТРИРОВАНО 34 НОВЫХ СЛУЧАЯ ЗАРАЖЕНИЯ ВИЧ#СПИД:ОБЩЕЕ ЧИСЛО
БОЛЬНЫХ ДОСТИГЛО 3000
• 08-06-2007 22:30:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 8 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. С момента выявления первого носителя ВИЧ в Армении - 1988 года, до 31 мая этого года среди граждан Армении было зарегистрировано 463 случая заражения, 66 из которых - в течение 2006 года. Как сообщили корреспонденту "НОЯН ТАПАН" из республиканского центра профилактики СПИД, с начала этого года в республике зарегистрировано 34 новых случая заражения ВИЧ. У 174 больных ВИЧ (34 женщины и 5 детей) был диагнострирован СПИД, причем, у 23 - в течение этого года. До сих пор зарегистрировано 109 случаев смерти больных ВИЧ#СПИД. В числе скончавшихся было 19 женщин и 3 детей. Было также отмечено, что оценка ситуации с ВИЧ#СПИД свидетельствует о том, что согласно рассчетным данным в республике проживает 2800 больных СПИДом человек.